Dlaczego warto pojechać do GRECJI?

1. Aby przemierzyć niezwykły szlak Św. Pawła, podążać Jego śladami właśnie tu, gdzie Apostoł Narodów modlił się i nauczał rozprawiając o królestwie Bożym.

2. Aby podziwiać najsłynniejsze zabytki, jak m.in. Akropol stanowiący wykładnię cywilizacji, mitów i religii starożytnej Grecji; stanowisko archeologiczne w Delfach, gdzie przemawiała wyrocznia Apollina; Olimpia będąca ośrodkiem kultu Zeusa oraz miejscem służącym igrzyskom olimpijskim od 776 roku p.n.e.; Meteory - słynne klasztory na skałach oraz Athos, czyli tzw. „Święta Góra". To tylko niektóre z miejsc, które ukazują bogatą kulturę Grecji, która przemówi nie tylko do miłośników mitologii.

3. Żeby dobrze zjeść. Świeże ryby i owoce morza, pachnące zioła, wyśmienite sery – Grecja słynie z rewelacyjnych lokalnych produktów. Nie można zapomnieć również o oliwie z oliwek, która uchodzi za jedną z najlepszych na świecie. Grecka kuchnia jest bardzo smaczna i nikt nie wróci stamtąd głodny.

4. Żeby poznać Greków – ich kulturę i tradycje. Zauważmy jak spokojnie żyją Grecy, bez pospiechu, zawsze mają na wszystko czas i przy tym są niezwykle życzliwi i uśmiechnięci. Grecy są jednym z najbardziej gościnnych i otwartych narodów świata.

5. Pogoda gwarantowana! ;) W Grecji przez okres od maja do października mamy gwarancję ciepła i słonecznej pogody. Na kontynencie, półwyspie Chalkidiki i większości wysp, średnie temperatury w maju i październiku osiągają 23-24 st. C.

6. Żeby pójść na „wieczór grecki”. Grecy potrafią się świetnie bawić, kochają taniec, śpiew i biesiadowanie. Są niesamowicie gościnni!

GRECJA bez wątpienia jest jednym z najbardziej malowniczych europejskich krajów. Każdy jej region ma swoją specyfikę. Zachwyca nas nie tylko historia i architektura, ale także przepiękny krajobraz, plaże oraz niezwykle przyjemny klimat. Grecja to także wymarzony kierunek dla fotografów.

Tu, na styku Wschodu i Zachodu, miały swoją kolebkę architektura, rzeźba, muzyka, literatura, teatr, nauka, etyka czy prawodawstwo. Starożytna kultura grecka była jednym z głównych źródeł inspiracji ludzkości w kolejnych wiekach jej rozwoju - aż po dzień dzisiejszy.

Zapisy w kancelarii lub zakrystii z zaliczką 1.000 zł.
Cena: 3.490 zł/os. - zakwaterowanie w hotelach 3*/4*, wylot z Krakowa!

Szczegółowy program