Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w czwartek wspomnienie św. Jana Chryzostoma biskupa i doktora Kościoła, w piątek Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w piątek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.

2. Ksiądz Arcybiskup Metropolita zaprasza rodziny na XXVI Pielgrzymkę Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej, która odbędzie się w przyszłą niedzielę 16 września. Rozpoczęcie o godz. 9.00 Drogą Krzyżową od kaplicy „u Piłata” na Dróżkach. Wyjazd osób zgłoszonych od kościoła o godz. 6.00 rano. Zapisy w kancelarii i zakrystii. Koszt przejazdu 20 zł. Serdecznie zapraszamy!

3. W przyszłą niedzielę o 16.00 msza św. o bł. Boże dla Róż Rodziców modlących się za swe dzieci, a po niej spotkanie w Sali nr 2.

4. Zgodnie z sugestiami duszpasterzy nastąpi zmiana mszy św. dla dzieci ze specjalnym dla nich kazaniem. Od przyszłej niedzieli dzieci wraz z rodzicami zapraszamy na mszę św. o godz. 11.00. W przyszłą niedzielę prosimy by dzieci przyniosły tornistry szkolne które im poświęcimy.

5. Informujemy także iż od przyszłego tygodnia będzie dodatkowy dyżur w kancelarii parafialnej w środy od 19.00-20.00. Zapraszamy!

6. Uprzejmie informujemy że Mecenas Pan Marcin Kościelniak udziela bezpłatnych porad prawnych w środy od 16.00 do 17.00 w salce obok kancelarii.

7. Zapraszamy dzieci do świetlicy parafialnej od poniedziałku do piątku od 15.00 do 17.00, oferujemy pomoc w nauce i podwieczorek. Jednocześnie prosimy emerytowanych nauczycieli i wolontariuszy o pomoc w nauce tych dzieci.

8. Osoby z naszej parafii, które chcą otrzymywać żywność unijną, powinny w najbliższym czasie zgłosić się do swoich MOPSÓW na osiedlu Teatralnym. Informujemy, że od października zostanie rozszerzony krąg potrzebujących. W dni powszednie zapraszamy potrzebujących po żywność z krótkim terminem do spożycia o godz. 13.30. Ks. Janowi serdecznie dziękujemy za prowadzenie Banku Żywności, oraz świetlicy dla dzieci. Wyrażamy wdzięczność za trud także Pani Ewie pracującej przy tych dziełach z wielkim poświęceniem. Bóg zapłać!

9. W przyszłą niedzielę ukaże się wrześniowy numer naszego parafialnego czasopisma „Brat”

10. Przeczytajmy w tym tygodniu artykuł z dobrej prasy katolickiej dostępnej z tyłu kościoła.

11. Polećmy Bogu zmarłych tego tygodnia: Zbigniewa Dunka Oś. Albertyńskie 24, oraz Krzysztofa Nowaka Albertyńskie 26. Wieczny odpoczynek...

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu | Hosting: Kylos