Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. Kalendarz liturgiczny tego tygodnia przypomina nam: w poniedziałek wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy, w sobotę wspomnienie św. Jadwigi królowej, w przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

2. Nabożeństwa czerwcowe codziennie przed mszą św. wieczorną codziennie o 17.45.

3. Członków parafialnej Rady Duszpasterskiej zapraszamy serdecznie na spotkanie w środę po mszy św. wieczornej czyli na godz. 19.00.

4. W przyszłą niedzielę w naszej parafii będziemy przeżywać Niedzielę Radiową. Będziemy Gościć Radio Pallotti.FM Tego dnia będzie można podejrzeć jak wygląda praca przy transmisji, zobaczyć wóz transmisyjny Pallotti.FM. Przez cały dzień będzie miała miejsce transmisja mszy świętych z naszego kościoła, mobilne studio radiowe, kiermasz katolickich książek. Po każdej Mszy Świętej będzie można złożyć ofiarę do puszek na dzieła Radia.

5. W tym tygodniu przeżywać będziemy I czwartek miesiąca spowiedź od 17.30, i piątek spowiedź od 16.30, o 17.00 msza św. dla dzieci, nabożeństwo I piątkowe przed mszą wieczorną o 17.45. msza św. wynagradzająca Najśw. Sercu Pana Jezusa wraz z Strażą honorową o 18.00. Do chorych ks. proboszcz i ks. Kamil pójdą w piątek od 9.00, pozostali kapłani w sobotę od 9.00.

6. W przyszłą niedzielę ukaże się nowy numer BRATA.

7. Bóg zapłać za ofiary na instalację fotowoltaiczną składane na tacę, w kopertach od rodzin, na konto bankowe także anonimowym ofiarodawcom. Informacja o tym projekcie dla naszej parafii będzie w nowy, numerze Brata.

8. Ksiądz Arcybiskup Metropolita zaprasza serdecznie na dziękczynienie za beatyfikację skromnego zakrystianina z kościoła św. Marka w Krakowie bł. Michała Giedroycia, którego kult zatwierdził papież Franciszek 7 listopada 2018 roku. Dziękczynna uroczystość odbędzie się w sobotę 8 czerwca o godz. 11.00 w Bazylice Mariackiej.

9. Z okazji 40. rocznicy pielgrzymki Ojca Świętego Jana Pawła II do Sanktuarium Krzyża św. w Krakowie-Mogile, zapraszamy na uroczystą Mszę św., w niedzielę 9 czerwca, o godz. 18.00 w Bazylice Cystersów; po Mszy św., na placu przed bazyliką, odbędzie się koncert pt. „Miłość mi wszystko wyjaśniła”. Wstęp wolny.

10. Księdzu Łukaszowi i wszystkim organizatorom dziękujemy za organizacje VIII Pielgrzymki Pieszej do Niegowici śladami Karola Wojtyły – Bóg zapłać!

11. Polećmy Bogu zmarłych ostatniego tygodnia: Julian zając Alb. 38, Henryka Huczek Alb.18, Leszek Synowiec Dyw. 56 Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

INTENCJE MSZALNE OD 1 DO 8 CZERWCA 2019

SOBOTA – 1 CZERWCA 2019
6.30 - + Julia i Kazimierz Bartusiak
6.30 - O bł. Boże o zdrowie dla Marii, dzieci i ich rodzin
6.30 - + Anna Buczek – od najbliższej rodziny
6.30 - + Walenty (30 r. śm.) i Wiesława (f) (12 r. śm.) Piekarczyk
7.00 - + Anna, Mirosława (f) i Franciszek Zwolińscy
7.00 - + Marek Śmiarowski (8 r. śm.)
7.00 - + Antoni Komurka (gregoriańska)
18.00 - RYCERSTWO NIEPOKALANEJ

NIEDZIELA – 2 CZERWCA 2019
6.30 - + Anna Piechnik – od Doroty i Mariana Gryz z Iwkowej
6.30 - + Krystyna Raczko
8.00 - O zdrowie i bł. Boże dla Bartosza – od rodziców
9.30 - + Leszek Senderski (2 r. śm.)
9.30 - + Julian Rebes, rodzice, Jan, Janina, Józef Gąsiorek
11.00 - + Zofia Malec – od córki Anny z mężem Tadeuszem
11.00 - + Genowefa i Tadeusz Świątek
13.00 - CHTZTY; Dziękczynno – błagalna : Waleria i Jan (50 r. ślubu)
13.00 - O bł. Boże i zdrowie dla Szymona Kuźmy (4 r. urodzin) – od babci Bogusławy
14.15 - + Olga i Ludwik Świerk i ++ rodzice
14.15 - + Antoni Komurka (gregoriańska)
16.00 - O bł. Boże i zdrowie dla członków Róż Żywego Różańca i ich rodzin, oraz o niebo dla zmarłych
18.00 - + Łucja Palczewska – od Barbary i Macieja Pękalów z Grybowa
19.15 - Za Parafian

PONIEDZIAŁEK – 3 CZERWCA 2019
6.30 - + Robert Szlosek – od rodziny Skowronków i Ptaków
6.30 - + Ryszarda (f) Masłowska (r. śm.)
6.30 - + Krystyna Wilczek – od Anny Rysak
7.00 - + Antoni Komurka (gregoriańska)
7.00 - + Kazimiera (f) Szot – od sąsiadów z klatki 5
18.00 - + Jadwiga Sławińska (2 r. śm.)
18.00 - + Anna Buczek – od najbliższej rodziny
18.00 - + Henryka (f) Kurkiewicz – od sąsiadów

WTOREK – 4 CZERWCA 2019
6.30 - + Zofia Wicher – od Agnieszki Dębowskiej
6.30 - + Maria i Józef
6.30 - + Irena Chruścicka – od Joli Zajączek z rodziną
7.00 - + Małgorzata Sas – od pracowników SP 155
7.00 - + Robert Szlosek – od koleżanek Ani, Joli i Renaty z rodzinami
18.00 - + Anna Piechnik – od Urszuli i Bogdana Nowak z Iwkowej
18.00 - + Anna Buczek – od najbliższej rodziny
18.00 - + Antoni Komurka (gregoriańska)

ŚRODA – 5 CZERWCA 2019
6.30 - + Krystyna Wilczek – od rodziny Wątorów
6.30 - + Irena Chruścicka – od sąsiadów, os. Dywizjony 5, klatka 5 i 6
6.30 - + Józef i Barbara Gargaś
6.30 - O zdrowie duszy i ciała dla chrześnicy Moniki
7.00 - + Antoni Komurka (gregoriańska)
7.00 - + Robert Szlosek – od wujka Jana Szlosek z żoną
7.00 - + Katarzyna Szary
18.00 - NOWENNA do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

CZWARTEK – 6 CZERWCA 2019
6.30 - + Anna Buczek – od najbliższej rodziny
6.30 - + Robert Szlosek – od rodziny Prokopów z Kuzia
6.30 - + Zofia Wicher – od rodziny Sułowskich
6.30 - + Irena Chruścicka – od koleżanek i kolegów z pracy Darka
7.00 - + Antoni Komurka (gregoriańska)
7.00 - + Krystyna Wilczek – od rodziny Janczyków
7.00 - + Bohdan Zmorzyski (r. śm.)
18.00 - W intencji kapłanów z naszej Parafii i o nowe powołania kapłańskie i zakonne

PIĄTEK – 7 CZERWCA 2019
6.30 - + Robert Szlosek – od brata Krzysztofa z rodziną
6.30 - + Krystyna Wilczek – od Rafała Sutor z rodziną
6.30 - + Wanda, Władysław, Zuzanna Bujak i ++ z rodziny Kułakowskich
7.00 - + Tomasz Sitarz i ++ z rodziny
7.00 - + Antoni Komurka (gregoriańska)
8.00 - + Anna Buczek – od najbliższej rodziny
8.00 - + Zenon Mosiewicz
17.00 - O Dary Ducha Świętego i zdrowie dla Karola (4 r. urodzin)
17.00 - Dziękczynno – błagalna : Jolanta i Dariusz (27 r. ślubu)
18.00 - + Łucja Palczewska – od Marii Zenona Rodek z Grybowa
18.00 - Wynagradzająca NSPJ za grzechy nasze i całego świata – od Straży Honorowej NSPJ

SOBOTA – 8 CZERWCA 2019
6.30 - + Adam, ++ rodzice i teściowie
6.30 - + Eugeniusz, Piotr, Genowefa, Paweł, Genowefa, Janusz
6.30 - + Stanisław i Antoni Sikora
6.30 - + Irena Chruścicka – od sąsiadów, os. Dywizjony 5, klatka 5 i 6
7.00 - + Antoni Komurka (gregoriańska)
7.00 - + Robert Szlosek – od koleżanek i kolegów z pracy
7.00 - + Urszula Kuś – od kolegi z pracy
18.00 - + Zdzisław Skalny
18.00 - + Stanisław Cebula i Cecylia żona