Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

Jesteśmy nowo powstałą scholą przy Parafii św. Brata Alberta. Już od roku posługujemy śpiewem na Mszy świętej niedzielnej o godzinie 18:00. Nazwa scholi "Frater Cantans" oznacza w tłumaczeniu: "śpiewający Brat", chodzi oczywiście o św. Brata Alberta, a razem z nim całą parafię. Poprzez śpiew pragniemy, aby Słowo Boże docierało głębiej do naszych serc.

Śpiewamy a capella bez instrumentów muzycznych. Naszym jedynym instrumentem, są struny głosowe. Zwykle rozpoczynamy krótką modlitwą, rozśpiewką oraz nauką śpiewu w danym głosie: sopran, alt, tenor, bas.

Spotykamy się w każdą niedzielę (z wyjątkiem pierwszej niedzieli miesiąca).
Próba trwa od godziny 16:00 do około 17:45, następnie śpiew na Mszy o godzinie: 18:00.

Zapraszamy wszystkie osoby, które chcą się modlić z nami poprzez śpiew. Każdego, kto chciałby spróbować swoich sił w śpiewie wielogłosowym.
Nie prowadzimy przesłuchań. Osoby chcące dołączyć mogą rozpoczynać od pierwszej próby. Doświadczenie śpiewania w scholach parafialnych i różnych grupach muzycznych mile widziane, ale nie jest wymagane.

Serdecznie zapraszamy!

Schola Frater Cantans.

Uwaga! Członkowie parafialnego Zespołu Wolontariuszy Caritas chętnie pomogą osobom starszym, samotnym w np. zrobieniu zakupów w tym trudnym czasie. Wystarczy zadzwonić na nr P. Krzysztof 506 891 633. Prosimy przekażcie informację sąsiadom, starszym samotnym którzy nie wychodzą z domu. Pomagajmy sobie wzajemnie!

Informujemy iż I Komunia św. w naszej parafii zostaje przeniesiona na niedzielę 13 września 2020 roku. Godziny mszy św. komunijnych pozostają bez zmian.

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu | Hosting: Kylos