Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

Jesteśmy nowo powstałą scholą przy Parafii św. Brata Alberta. Już od roku posługujemy śpiewem na Mszy świętej niedzielnej o godzinie 18:00. Nazwa scholi "Frater Cantans" oznacza w tłumaczeniu: "śpiewający Brat", chodzi oczywiście o św. Brata Alberta, a razem z nim całą parafię. Poprzez śpiew pragniemy, aby Słowo Boże docierało głębiej do naszych serc.

Śpiewamy a capella bez instrumentów muzycznych. Naszym jedynym instrumentem, są struny głosowe. Zwykle rozpoczynamy krótką modlitwą, rozśpiewką oraz nauką śpiewu w danym głosie: sopran, alt, tenor, bas.

Spotykamy się w każdą niedzielę (z wyjątkiem pierwszej niedzieli miesiąca).
Próba trwa od godziny 16:00 do około 17:45, następnie śpiew na Mszy o godzinie: 18:00.

Zapraszamy wszystkie osoby, które chcą się modlić z nami poprzez śpiew. Każdego, kto chciałby spróbować swoich sił w śpiewie wielogłosowym.
Nie prowadzimy przesłuchań. Osoby chcące dołączyć mogą rozpoczynać od pierwszej próby. Doświadczenie śpiewania w scholach parafialnych i różnych grupach muzycznych mile widziane, ale nie jest wymagane.

Serdecznie zapraszamy!

Schola Frater Cantans.

Informujemy, iż zaplanowany na dzień 24 maja b.r. Sakrament Bierzmowania został przełożony na jesień. Termin zostanie podany po uzgodnieniu z biskupem, kiedy będzie to możliwe i ustaną przeszkody epidemiczne.

Sakrament Pokuty jest sprawowany w sali obok kancelarii. W tygodniu spowiedź od 6.15-7.15 oraz od 17.30 do 18.15. Zachęcamy by w tych godzinach korzystać z Sakramentu Pokuty. W niedziele spowiedź św. 15 minut przed każdą mszą św. w sali obok kancelarii.

Uwaga! Członkowie parafialnego Zespołu Wolontariuszy Caritas chętnie pomogą osobom starszym, samotnym w np. zrobieniu zakupów w tym trudnym czasie. Wystarczy zadzwonić na nr P. Krzysztof 506 891 633. Prosimy przekażcie informację sąsiadom, starszym samotnym którzy nie wychodzą z domu. Pomagajmy sobie wzajemnie!

Informujemy iż I Komunia św. w naszej parafii zostaje przeniesiona na niedzielę 13 września 2020 roku. Godziny mszy św. komunijnych pozostają bez zmian.

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu | Hosting: Kylos