Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

Jesteśmy nowo powstałą scholą przy Parafii św. Brata Alberta. Już od roku posługujemy śpiewem na Mszy świętej niedzielnej o godzinie 18:00. Nazwa scholi "Frater Cantans" oznacza w tłumaczeniu: "śpiewający Brat", chodzi oczywiście o św. Brata Alberta, a razem z nim całą parafię. Poprzez śpiew pragniemy, aby Słowo Boże docierało głębiej do naszych serc.

Śpiewamy a capella bez instrumentów muzycznych. Naszym jedynym instrumentem, są struny głosowe. Zwykle rozpoczynamy krótką modlitwą, rozśpiewką oraz nauką śpiewu w danym głosie: sopran, alt, tenor, bas.

Spotykamy się w każdą niedzielę (z wyjątkiem pierwszej niedzieli miesiąca).
Próba trwa od godziny 16:00 do około 17:45, następnie śpiew na Mszy o godzinie: 18:00.

Zapraszamy wszystkie osoby, które chcą się modlić z nami poprzez śpiew. Każdego, kto chciałby spróbować swoich sił w śpiewie wielogłosowym.
Nie prowadzimy przesłuchań. Osoby chcące dołączyć mogą rozpoczynać od pierwszej próby. Doświadczenie śpiewania w scholach parafialnych i różnych grupach muzycznych mile widziane, ale nie jest wymagane.

Serdecznie zapraszamy!

Schola Frater Cantans.

Kancelaria parafialna jest już czynna w godzinach urzędowania. Zapraszamy!

• Od 22.06.2020 r. w Archidiecezji Krakowskiej została wznowiona działalność Poradni Życia Rodzinnego oraz katechez przygotowujących do sakramentu małżeństwa w trybie stacjonarnym. Do poradni w naszej parafii obowiązują zapisy on-line. Adres strony: ftrodzinie.pl

• Sakrament Pokuty sprawujemy ponownie w naszych konfesjonałach. Prosimy aby spowiadać się w maseczkach, tylko z jednej strony tam gdzie umieszczony jest środek dezynfekcyjny i jednorazowe chusteczki. Prosimy by każdy użył środka dezynfekującego po spowiedzi.

Uwaga! Członkowie parafialnego Zespołu Wolontariuszy Caritas chętnie pomogą osobom starszym, samotnym w np. zrobieniu zakupów w tym trudnym czasie. Wystarczy zadzwonić na nr P. Krzysztof 506 891 633. Prosimy przekażcie informację sąsiadom, starszym samotnym którzy nie wychodzą z domu. Pomagajmy sobie wzajemnie!

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos