Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

Dlaczego warto pojechać do GRECJI?

1. Aby przemierzyć niezwykły szlak Św. Pawła, podążać Jego śladami właśnie tu, gdzie Apostoł Narodów modlił się i nauczał rozprawiając o królestwie Bożym.

2. Aby podziwiać najsłynniejsze zabytki, jak m.in. Akropol stanowiący wykładnię cywilizacji, mitów i religii starożytnej Grecji; stanowisko archeologiczne w Delfach, gdzie przemawiała wyrocznia Apollina; Olimpia będąca ośrodkiem kultu Zeusa oraz miejscem służącym igrzyskom olimpijskim od 776 roku p.n.e.; Meteory - słynne klasztory na skałach oraz Athos, czyli tzw. „Święta Góra". To tylko niektóre z miejsc, które ukazują bogatą kulturę Grecji, która przemówi nie tylko do miłośników mitologii.

3. Żeby dobrze zjeść. Świeże ryby i owoce morza, pachnące zioła, wyśmienite sery – Grecja słynie z rewelacyjnych lokalnych produktów. Nie można zapomnieć również o oliwie z oliwek, która uchodzi za jedną z najlepszych na świecie. Grecka kuchnia jest bardzo smaczna i nikt nie wróci stamtąd głodny.

4. Żeby poznać Greków – ich kulturę i tradycje. Zauważmy jak spokojnie żyją Grecy, bez pospiechu, zawsze mają na wszystko czas i przy tym są niezwykle życzliwi i uśmiechnięci. Grecy są jednym z najbardziej gościnnych i otwartych narodów świata.

5. Pogoda gwarantowana! ;) W Grecji przez okres od maja do października mamy gwarancję ciepła i słonecznej pogody. Na kontynencie, półwyspie Chalkidiki i większości wysp, średnie temperatury w maju i październiku osiągają 23-24 st. C.

6. Żeby pójść na „wieczór grecki”. Grecy potrafią się świetnie bawić, kochają taniec, śpiew i biesiadowanie. Są niesamowicie gościnni!

GRECJA bez wątpienia jest jednym z najbardziej malowniczych europejskich krajów. Każdy jej region ma swoją specyfikę. Zachwyca nas nie tylko historia i architektura, ale także przepiękny krajobraz, plaże oraz niezwykle przyjemny klimat. Grecja to także wymarzony kierunek dla fotografów.

Tu, na styku Wschodu i Zachodu, miały swoją kolebkę architektura, rzeźba, muzyka, literatura, teatr, nauka, etyka czy prawodawstwo. Starożytna kultura grecka była jednym z głównych źródeł inspiracji ludzkości w kolejnych wiekach jej rozwoju - aż po dzień dzisiejszy.

Zapisy w kancelarii lub zakrystii z zaliczką 1.000 zł.
Cena: 3.490 zł/os. - zakwaterowanie w hotelach 3*/4*, wylot z Krakowa!

Szczegółowy program

Myśl św. Brata Alberta

Jaka modlitwa taka doskonałość, jaka modlitwa taki cały dzień. Na darmo usiłujemy postąpić przez inne środki, inne praktyki, inną drogą. Modlitwa jest warunkiem nawracania dusz. Bez modlitwy nie uda się wytrwać w powołaniu.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

352905
Dzisiaj: 268
Wczoraj: 132
Ten miesiąc: 6,249