Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

W dniach 20-22 listopada 2020 roku w Łopusznej odbędą się XII Rekolekcje Góralskie, których organizatorem jest Związek Podhalan w Polsce im. Świętego Jana Pawła II oraz ks. Jan Gacek – kapelana Zarządu Głównego Związku Podhalan. Koordynatorem i gospodarzem tegorocznych Rekolekcji będzie oddział Związku Podhalan w Łopusznej.

Tematem tegorocznych Rekolekcji będzie „Scynsno i niescynsno śleboda”.

Rekolekcje zainauguruje Msza Św. w piątek 20 listopada pod przewodnictwem arcybiskupa metropolity krakowskiego Marka Jędraszewskiego. W drugim dniu Rekolekcji odbywać się będą wykłady oraz prelekcje nt. wolności oraz obowiązków jakie na nas spoczywają po jej wywalczeniu. Tematyka Rekolekcji nawiązywać będzie również do osoby ks. prof. Józefa Tischnera, gdyż w tym roku minęło 20 lat od jego śmierci. Nie zabraknie również muzyki, śpiewu i tańca góralskiego.

Rekolekcje zakończy uroczysta Msza Św. w niedziele 22 listopada o godz.: 11:00 w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Łopusznej.

Z powodu panującej obecnie sytuacji epidemiologicznej udział w Rekolekcjach będzie możliwy wyłącznie poprzez transmisje online za pośrednictwem telewizji internetowej TVPodhale. Transmitowane będą Msze Św. oraz wykłady i prelekcje.

Więcej informacji...

Myśl św. Brata Alberta

Praca codzienna z obowiązków stanu wynikająca może mieć wartość modlitwy, cnoty i przykładu zarazem, gdy pracujemy dlatego, że Pan Bóg chce, abyśmy pracowali na chleb, który nam daje.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

392991
Dzisiaj: 14
Wczoraj: 174
Ten miesiąc: 6,190