Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

W niedzielę, 20 grudnia 2020 r. Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta zaprasza na koncert ON-LINE "Zdrowaś od Anioła – śpiewy maryjne". To podtytuł Koncertu Papieskiego, organizowanego w cyklu Muzyczne Spotkania na Wzgórzach Krzesławickich. Koncert wpisuje się w cykl wydarzeń, organizowanych z okazji przypadającej w 2020 roku setnej rocznicy urodzin Karola Wojtyły i ustanowionego z tego powodu przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Roku Świętego Jana Pawła II. Pierwotnie odbyć miał się w październiku, ale ze względów sanitarnych został przeniesiony na grudzień i będzie transmitowany w Internecie.

W gościnnych dla muzyków murach kościoła Miłosierdzia Bożego na Wzgórzach Krzesławickich (os. Na Wzgórzach 1A) wystąpi żeński zespół wokalny Flores Rosarum. Bezpłatna transmisja koncertu rozpocznie się 20 grudnia 2020 roku, o godzinie 18:00. Będzie ją można obejrzeć na stronie www Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (krakownh.pl) oraz poprzez fanpage instytucji na Facebooku i kanał w serwisie Youtube.

Oś występu Flores Rosarum w kościele Miłosierdzia Bożego na Wzgórzach Krzesławickich stanowić będą pochodzące z modlitwy brewiarzowej cztery antyfony maryjne: Alma Redemptoris Mater (Matko Odkupiciela), Ave Regina caelorum (Witaj, Niebios Królowo), Regina caeli (Wesel się Królowo) oraz Salve Regina (Witaj Królowo). Koncert dopełnią polifoniczna muzyka wokalna oraz stylizowane improwizacje organowe.

Myśl św. Brata Alberta

Powinno się być dobrym jak chleb; powinno się być jak chleb, który dla wszystkich leży na stole, z którego każdy może kęs dla siebie ukroić i nakarmić się, jeśli jest głodny.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos