Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

Szanowni Państwo,
chcąc zachęcić dzieci i młodzież do kreatywnego spędzania wolnego czasu - zwłaszcza w czasie kwarantanny domowej, a także w oparciu o działalność Muzeum Archidiecezjalnego w Krakowie, której głównym celem jest upowszechnianie dziedzictwa i biografii Karola Wojtyły, ogłaszamy konkurs plastyczno-literacki na najciekawsze ilustrowane opowiadanie.
 

Ja tam u Was byłem...

 

 To inicjatywa skierowana do dzieci i młodzieży, z podziałem na trzy kategorie wiekowe:

4-7 lat

8-12 lat

13-17 lat

 

OPIS KONKURSU:

Wyobraź sobie, że Kardynał Karol Wojtyła przybywa na trzydniowe ferie do Twojej miejscowości. Jakie atrakcje możesz Mu zaproponować? Jak sądzisz, co mogłoby zainteresować kardynała Wojtyłę i dlaczego? Które miejsca ze swojej okolicy chciałbyś Mu pokazać? Napisz i zilustruj krótkie opowiadanie, w którym wraz z Karolem Wojtyłą odwiedzacie wybrane przez Ciebie miejsca. Uwzględnij co mógłbyś wynieść ze spędzonego wspólnie z Nim czasu, czego mógłbyś się od Niego nauczyć? A może Karol Wojtyła już był w Twojej miejscowości? Odpowiedź na to pytanie z pewnością znają Twoi rodzice i dziadkowie!

Pamiętaj, że zanim Karol Wojtyła został papieżem, był bardzo aktywnym turystą – lubił góry, narty, spływy kajakowe.

 Jak wziąć udział?

1.Zapoznaj się z Regulaminem Konkursu dostępnym na stronie internetowej: https://bit.ly/2KtGg8V

2. Stwórz ilustrowane opowiadanie – technika dowolna (np. ołówek, kredka, pastele, farby plakatowe, wycinanki itp.).

3. Z pomocą rodziców lub opiekunów wypełnij Formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej: https://bit.ly/2KtGg8V

4. Zrób zdjęcie lub zeskanuj swoją pracę.

5. Zdjęcie lub skan wraz z uzupełnionym Formularzem zgłoszeniowym prześlij drogą mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Myśl św. Brata Alberta

Im więcej kto opuszczony, z tym większą miłością służyć mu trzeba, bo samego Pana Jezusa zbolałego w osobie tego ubogiego ratujemy.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos