Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

 

Dziękujemy i obiecujemy naszą modlitwę

14 listopada przeżywaliśmy w całej Polsce Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku naszą uwagę skierowaliśmy na chrześcijan w Libanie. Kraj ten mierzy się dziś z kryzysem gospodarczym i migracyjnym. Wielu osób nie stać na żywność, leczenie i edukację. Ceny żywności wzrosły w trakcie kryzysu o 400 proc., a wartość pensji Libańczyków spadła 14-krotnie. Mieszkańcy kraju zmagają się z notorycznym brakiem prądu, lekarstw i paliwa.

Miłosierdzie Boga jest zauważalne poprzez bliskość z biednymi i opuszczonymi. Dzięki życzliwości Księży Proboszczów i Wspólnot Parafialnych Dzień Solidarności był dniem wielkiego triumfu miłosierdzia. Wasza życzliwość i zebrane ofiary pomogły już podjąć się realizacji projektów za przeszło milion złotych. W tym szczególnym przedświątecznym czasie pragniemy naszym cierpiącym braciom i siostrom w Libanie przywrócić nadzieję przez kolejne transporty żywności, leków i innych środków niezbędnych do życia.

Za Waszą wielką wrażliwość i okazaną pomoc dziękujemy i obiecujemy modlitwę tu i teraz oraz w Libanie, kraju św. Ojca Charbela.

Pozdrawiamy Imieniem Pana Jezusa.

Ks. dr hab. Waldemar Cisło
Dyrektor Sekcji Polskiej PKWP

Abp Georges Bacouni z Libanu
podziękowanie dla Polaków

 
 

Myśl św. Brata Alberta

Nikt nie idzie sam do nieba. Rozbić naczynie, zapach się rozejdzie. Nie tylko będziemy Boga kochać, ale inni Go przez nas pokochają. A to jest coś.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

352359
Dzisiaj: 78
Wczoraj: 158
Ten miesiąc: 5,703