Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

Kolejny rok to dla nas pracujących w Stowarzyszeniu Pomoc Kościołowi w Potrzebie i Fundacji Przyjaciel Misji nowe wyzwania. W ubiegłym roku dzięki Waszej życzliwości i dobroci udało się wiele.

Z 1%, który przekazaliście nam indywidualnie bądź jako instytucje prywatne i kościelne udało się nam:

- zorganizować dla mieszkańców LIBANU transporty żywności, środkami higienicznymi i dezynfekującymi. Ponadto najbardziej poszkodowanych 175 rodzin z Bejrutu otrzymało finansowe wsparcie na przetrwanie najtrudniejszych tygodni.

- WOLNI-NIEWOLNI: We współpracy z organizacją HAART KENIA pokryliśmy koszty 5-miesięcznej pomocy dzieciom i dorosłym – ofiarom handlu ludźmi w Afryce. Objęła ona opiekę medyczną, pomoc prawną i psychologiczną.  Niektórym można było zaproponować szkolenie zawodowe, aby podjęli regularną godną pracę.

- PROJEKT MISYJNY:  ks. Tomasz Grzyb, misjonarz z Boliwii, mógł wyposażyć salki katechetyczne w telewizor i programy multimedialne, dzięki którym katechiści przygotowali materiały do katechez przed I Komunią św. i Bierzmowaniem.

STUDNIA W SUDANIE PŁD.: udało się pokryć koszty wywiertu studni głębinowej dla mieszkańców Pogwic w Sudanie Płd.

- SIEROCINIEC w AYOS (KAMERUN): na prośbę Sióstr Opatrzności Bożej wsparliśmy 18 podopiecznych dziewcząt w wieku 3-16 lat kwotą 2000,00 euro, jakie siostry spożytkowały na ich wyżywienie.

- CENTRUM EDUKACYJNO-DUSZPASTERSKIE W BIDIBIDI (UGANDA): polscy misjonarze werbiści rozpoczęli budowę pomieszczenia w obozie dla uchodźców z Sudanu Płd. dla dzieci i młodzieży. W skrajnie ubogich warunkach trzeba zapewnić im miejsce na odrabianie lekcji, naukę i rozwijanie talentów. W planach mamy jedno takie centrum dla każdej z pięciu stref obozu.   

Fundacja "Przyjaciel Misji"

KRS 0000320529

Nasze plany na 2022 rok

W tym roku planujemy nadal wspierać mieszkańców Libanu i Syrii dostarczając im najpotrzebniejsze do życia żywność oraz środki higieniczne. Planujemy również opłacić tam naukę dzieci, które ze względu na wojnę w Syrii i kryzys ekonomiczny w Libanie przerwały naukę. W Syrii to tylko 10 USD miesięcznie. W Libanie to koszt 20 USD.

Chcemy również kontynuować naszą pomoc dla sierocińca Ayos. A tutaj film z tego jak wielkie dzieło prowadzone przez polskie siostry wspieramy:

Dzieci z sierocińca w Ayos w Kamerunie dziękują za okazane wsparcie ♥️

Na prośbę Sióstr Opatrzności Bożej wsparliśmy 18 podopiecznych dzieci w wieku 3-16 lat kwotą 2000,00 euro. Pieniądze te siostry przekazały na żywność w prowadzonym domu dziecka. Dzieci, którymi opiekują się siostry to w większości sieroty, które w wyniku konfliktów zbrojnych, Aids czy też innych tragicznych sytuacji straciły swoich rodziców. Wiele z tych dzieci również choruje na Aids. Sierociniec jest dla nich domem, który pragniemy dzięki naszym dobroczyńcom ciągle wspierać.

Fundacja "Przyjaciel Misji"

KRS 0000320529

Myśl św. Brata Alberta

Patrzę na Jezusa w Jego Eucharystii: czyż Jego miłość mogłaby obmyśleć jeszcze coś piękniejszego? Skoro jest Chlebem i my bądźmy chlebem. Skąpy jest ten, kto nie jest jak On. Dawajmy siebie samych.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

393003
Dzisiaj: 26
Wczoraj: 174
Ten miesiąc: 6,202