Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

Kolejny rok to dla nas pracujących w Stowarzyszeniu Pomoc Kościołowi w Potrzebie i Fundacji Przyjaciel Misji nowe wyzwania. W ubiegłym roku dzięki Waszej życzliwości i dobroci udało się wiele.

Z 1%, który przekazaliście nam indywidualnie bądź jako instytucje prywatne i kościelne udało się nam:

- zorganizować dla mieszkańców LIBANU transporty żywności, środkami higienicznymi i dezynfekującymi. Ponadto najbardziej poszkodowanych 175 rodzin z Bejrutu otrzymało finansowe wsparcie na przetrwanie najtrudniejszych tygodni.

- WOLNI-NIEWOLNI: We współpracy z organizacją HAART KENIA pokryliśmy koszty 5-miesięcznej pomocy dzieciom i dorosłym – ofiarom handlu ludźmi w Afryce. Objęła ona opiekę medyczną, pomoc prawną i psychologiczną.  Niektórym można było zaproponować szkolenie zawodowe, aby podjęli regularną godną pracę.

- PROJEKT MISYJNY:  ks. Tomasz Grzyb, misjonarz z Boliwii, mógł wyposażyć salki katechetyczne w telewizor i programy multimedialne, dzięki którym katechiści przygotowali materiały do katechez przed I Komunią św. i Bierzmowaniem.

STUDNIA W SUDANIE PŁD.: udało się pokryć koszty wywiertu studni głębinowej dla mieszkańców Pogwic w Sudanie Płd.

- SIEROCINIEC w AYOS (KAMERUN): na prośbę Sióstr Opatrzności Bożej wsparliśmy 18 podopiecznych dziewcząt w wieku 3-16 lat kwotą 2000,00 euro, jakie siostry spożytkowały na ich wyżywienie.

- CENTRUM EDUKACYJNO-DUSZPASTERSKIE W BIDIBIDI (UGANDA): polscy misjonarze werbiści rozpoczęli budowę pomieszczenia w obozie dla uchodźców z Sudanu Płd. dla dzieci i młodzieży. W skrajnie ubogich warunkach trzeba zapewnić im miejsce na odrabianie lekcji, naukę i rozwijanie talentów. W planach mamy jedno takie centrum dla każdej z pięciu stref obozu.   

Fundacja "Przyjaciel Misji"

KRS 0000320529

Nasze plany na 2022 rok

W tym roku planujemy nadal wspierać mieszkańców Libanu i Syrii dostarczając im najpotrzebniejsze do życia żywność oraz środki higieniczne. Planujemy również opłacić tam naukę dzieci, które ze względu na wojnę w Syrii i kryzys ekonomiczny w Libanie przerwały naukę. W Syrii to tylko 10 USD miesięcznie. W Libanie to koszt 20 USD.

Chcemy również kontynuować naszą pomoc dla sierocińca Ayos. A tutaj film z tego jak wielkie dzieło prowadzone przez polskie siostry wspieramy:

Dzieci z sierocińca w Ayos w Kamerunie dziękują za okazane wsparcie ♥️

Na prośbę Sióstr Opatrzności Bożej wsparliśmy 18 podopiecznych dzieci w wieku 3-16 lat kwotą 2000,00 euro. Pieniądze te siostry przekazały na żywność w prowadzonym domu dziecka. Dzieci, którymi opiekują się siostry to w większości sieroty, które w wyniku konfliktów zbrojnych, Aids czy też innych tragicznych sytuacji straciły swoich rodziców. Wiele z tych dzieci również choruje na Aids. Sierociniec jest dla nich domem, który pragniemy dzięki naszym dobroczyńcom ciągle wspierać.

Fundacja "Przyjaciel Misji"

KRS 0000320529

Myśl św. Brata Alberta

Dobrze nie mieć darów szczególnych, bo się jest obronionym od pychy.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos