Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

Film stworzył Jean-Jacques Annaud (jeden z największych reżyserów współczesnego kina, twórca takich filmów jak np. „Imię róży”, „Siedem lat w Tybecie”, czy „Wróg u bram”)!

Gdy 3 lata temu stanął w ogniu potężny symbol chrześcijaństwa - Katedra Notre Dame, media na całym świecie wieszczyły niechybny koniec “Matki Wszystkich Katedr”...

Pożar w sercu zlaicyzowanej Europy, wielu odebrało jako zdarzenie symboliczne a nawet profetyczne… 

Nie tylko katolicy wstrzymali oddech obserwując setki strażaków walczących o ocalenie jednej z najwspanialszych budowli sakralnych na Ziemi, a także bezcennych relikwii. W skarbcu katedry przechowywana była między innymi korona cierniowa Chrystusa. Wokół katedry zgromadziły się tysiące wiernych, by modlitwą wesprzeć bohaterów.

Ten film pokazuje siłę wiary i modlitwy zwykłych ludzi w starciu z potęgą niszczycielskiego żywiołu.

Dobry film, dramatyczna historia. Czyli… trafiony pomysł na kinowy wieczór.  “Notre-Dame płonie” pokazany zostanie w niemalże wszystkich kinach w Polsce!

Myśl św. Brata Alberta

Matkę Najświętszą obieram za opiekunkę w moich trudnościach. Chcę Ją czcić osobnym nabożeństwem przez cały ciąg życia i całą wieczność.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

352364
Dzisiaj: 83
Wczoraj: 158
Ten miesiąc: 5,708