Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

 

Zobacz film Via Dolorosa - kliknij tutaj
 

Przypatrz się duszo, jak Cię Bóg miłuje!

 

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Szanowny Panie!

Znane są nam dobrze pierwsze słowa pewnej starej pieśni, która co roku rozbrzmiewa w wielkopiątkowy wieczór w wielu polskich świątyniach: Rozmyślajmy dziś wierni chrześcijanie, jako Pan Chrystus cierpiał za nas rany… Kierowani tym wezwaniem polecamy Pana uwadze niezwykłą produkcję filmową, ukazującą Drogę Krzyżową Pana Jezusa Chrystusa.

Może Pan przyjrzeć się z bliska temu przemierzanemu przez miliony pielgrzymów traktowi, który wiedzie od miejsca haniebnego skazania na śmierć aż po niemych świadków śmierci i chwalebnego Zmartwychwstania. Na stronie https://viadolorosa.pl uzyska Pan dostęp do niezwykłego przewodnika!

Via Dolorosa nie jest zwyczajnym filmem dokumentalnym. Ta produkcja pozwala nam odbyć pełną refleksji oraz zadumy duchową pielgrzymkę do Jerozolimy i podążać Drogą Krzyżową wraz z Jezusem, przebywać w miejscach w których On cierpiał dokonując dzieła naszego Odkupienia. Film jest wzbogacony o komentarze wybitnego teologa i biblisty - ks. prof. Waldemara Chrostowskiego, które pozwolą pogłębić przeżywanie tej niezwykłej podróży w głąb zbawczych wydarzeń sprzed dwóch tysiącleci.

Jezus rzekł do każdego z nas: Pójdź za mną! Dzięki filmowi Via Dolorosa możemy podążać drogą Jego Męki i Zmartwychwstania, a poprzez pobożne rozmyślanie i rozpamiętywania tych wydarzeń, wzrastać na drodze do Królestwa Niebieskiego.

Dlatego ważne jest, aby wiadomość o tej produkcji rozprzestrzeniała się wśród polskich katolików. Także Pan może pomóc w tym dziele wspierając finansowo promocję filmu ofiarą w wysokości 50, 75, 100 zł. lub w dowolnej innej kwocie.

Wierzymy, że Via Dolorosa pozwoli Panu w jeszcze większym stopniu podążać za Ukrzyżowanym tą Drogą Zbawienia. Duchowa podróż odbyta w trakcie seansu stanie się okazją do pobożnego rozważania o Męce i Zmartwychwstaniu Jezusa, a także włączenia się w przeżywanie boleści Najświętszej Maryi Panny.

Życzymy owocnego czasu przed tym filmowym obrazem!

Szczęść Boże!
Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej
im. Ks. Piotra Skargi

Myśl św. Brata Alberta

Krzyż jest tajemnicą, wymaga wiary. Krzyż jest światłem, które oświeca umysł, szczęśliwy kto mu odda serce i dostanie łaskę miłowania.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos