Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

 

Zobacz film Via Dolorosa - kliknij tutaj
 

Przypatrz się duszo, jak Cię Bóg miłuje!

 

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Szanowny Panie!

Znane są nam dobrze pierwsze słowa pewnej starej pieśni, która co roku rozbrzmiewa w wielkopiątkowy wieczór w wielu polskich świątyniach: Rozmyślajmy dziś wierni chrześcijanie, jako Pan Chrystus cierpiał za nas rany… Kierowani tym wezwaniem polecamy Pana uwadze niezwykłą produkcję filmową, ukazującą Drogę Krzyżową Pana Jezusa Chrystusa.

Może Pan przyjrzeć się z bliska temu przemierzanemu przez miliony pielgrzymów traktowi, który wiedzie od miejsca haniebnego skazania na śmierć aż po niemych świadków śmierci i chwalebnego Zmartwychwstania. Na stronie https://viadolorosa.pl uzyska Pan dostęp do niezwykłego przewodnika!

Via Dolorosa nie jest zwyczajnym filmem dokumentalnym. Ta produkcja pozwala nam odbyć pełną refleksji oraz zadumy duchową pielgrzymkę do Jerozolimy i podążać Drogą Krzyżową wraz z Jezusem, przebywać w miejscach w których On cierpiał dokonując dzieła naszego Odkupienia. Film jest wzbogacony o komentarze wybitnego teologa i biblisty - ks. prof. Waldemara Chrostowskiego, które pozwolą pogłębić przeżywanie tej niezwykłej podróży w głąb zbawczych wydarzeń sprzed dwóch tysiącleci.

Jezus rzekł do każdego z nas: Pójdź za mną! Dzięki filmowi Via Dolorosa możemy podążać drogą Jego Męki i Zmartwychwstania, a poprzez pobożne rozmyślanie i rozpamiętywania tych wydarzeń, wzrastać na drodze do Królestwa Niebieskiego.

Dlatego ważne jest, aby wiadomość o tej produkcji rozprzestrzeniała się wśród polskich katolików. Także Pan może pomóc w tym dziele wspierając finansowo promocję filmu ofiarą w wysokości 50, 75, 100 zł. lub w dowolnej innej kwocie.

Wierzymy, że Via Dolorosa pozwoli Panu w jeszcze większym stopniu podążać za Ukrzyżowanym tą Drogą Zbawienia. Duchowa podróż odbyta w trakcie seansu stanie się okazją do pobożnego rozważania o Męce i Zmartwychwstaniu Jezusa, a także włączenia się w przeżywanie boleści Najświętszej Maryi Panny.

Życzymy owocnego czasu przed tym filmowym obrazem!

Szczęść Boże!
Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej
im. Ks. Piotra Skargi

Myśl św. Brata Alberta

Patrzę na Jezusa w Jego Eucharystii: czyż Jego miłość mogłaby obmyśleć jeszcze coś piękniejszego? Skoro jest Chlebem i my bądźmy chlebem. Skąpy jest ten, kto nie jest jak On. Dawajmy siebie samych.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos