Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. Liturgia Kościoła tego tygodnia przypomina nam: w poniedziałek wspomnienie bł. Anieli Salawy – dziewicy, w czwartek Najśw. Imienia Maryi – imieniny Matki Bożej. Pięknym zwyczajem jest ofiarowanie Matce Bożej kwiatów- można przynieść i złożyć przed obrazem Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W piątek wspomnienie św. Jana Chryzostoma biskupa i Doktora Kościoła, w sobotę Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

2. W piątek nabożeństwo fatimskie. O 18.00 msza św. po niej różaniec w kościele i procesja światła z figurą Matki Bożej. Zabierzmy świece.

3. Ksiądz Arcybiskup Metropolita prosi aby w każdej parafii odbyła się modlitwa w ramach akcji „Polska pod Krzyżem”. Zapraszamy w sobotę na wspólna modlitwę: o 14.30 wspólna adoracja Najśw. Sakramentu, o 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, a po niej Droga Krzyżowa, którą zakończymy pod krzyżem misyjnym na zewnątrz kościoła uczczeniem relikwii drzewa Krzyża Świętego. Zabierzmy ze sobą nasze krzyże, które wiszą w naszych domach.

4. Dziś obok kościoła kwestować będzie Hospicjum św. Łazarza w ramach akcji „Pola Nadziei”. Zachęcamy do wsparcia Hospicjum i tym samym ciężko chorych i umierających. Ofiarodawcom „Bóg zapłać”.

5. Członków Rady Parafialnej zapraszamy na spotkanie w czwartek na godz. 19.00.

6. Chór Chłopięcy Pueri Cantores SANCTI JOSEPH, który tworzą chłopcy z Nowej Huty, ogłasza nabór i zaprasza na przesłuchania oraz do współpracy wszystkich chłopców z klas 2-8 szkoły podstawowej, posiadających predyspozycje muzyczne. Przesłuchania trwają przez cały wrzesień we wtorki i piątki od godz. 19.15 do 20.45, a w soboty od 9.00 do 11.00. Siedziba chóru znajduje się na os. Kalinowym 5. Szczegóły na stronie internetowej www.puericantores.eu

7. Po wakacyjnej przerwie zapraszamy do Biblioteki parafialnej, która jest czynna we wtorki i środy od 17.00 do 18.00. Niech dobra i wartościowa lektura służy naszemu dobru duchowemu. Przypominamy, że Biblioteka znajduje się obecnie w nowym miejscu - Wejście od strony plebani.

8. Serdecznie zapraszamy wszystkich małżonków, którzy w małych grupach chcieliby dzielić się życiem oraz Słowem Bożym do włączenia się do Wspólnoty Domowego Kościoła w naszej parafii. Bliższe informacje u ks. Krzysztofa w przyszłą niedzielę 15 września po Mszach świętych w zakrystii.

9. Wspólnota Domowego Kościoła serdecznie zaprasza na Mszę świętą w intencji rodzin naszej parafii. Odbędzie się ona w najbliższy czwartek 12 września o godz. 18.00. Na zakończenie będzie miało miejsce uroczyste błogosławieństwo dla rodziców, dzieci, małżonków i narzeczonych. Będzie to tym samym rozpoczęcie nowego roku formacyjnego w Domowym Kościele.

10. W przyszłą niedzielę 15 września na Mszy świętej o godz. 11.00 uroczyście poświęcimy tornistry i przybory szkolne. Zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami.

11. We wrześniu ruszamy z nową, inicjatywą - Spotkaniami Albertyńskimi.
Chcemy, aby każdego 17-tego wspominając św. Brata Alberta, odbywały się różnego rodzaju spotkania z ciekawymi ludźmi, mówiącymi o wartościowych rzeczach. 17-tego września inaugurujemy ten cykl konferencją pod tytułem "Ukształtowany", którą poprowadzi o. Wojciech Kowalski SJ. O. Kowalski to nietuzinkowa postać - dawny punkowiec i anarchista, karateka, muzyk rockowy. Zapraszamy serdecznie 17-tego września, po mszy o godzinie 18.00 w naszej świątyni. Informacje na plakatach.

12. W tym tygodniu rozpoczynają się uroczystości odpustowe w Sanktuarium Krzyża św. w Mogile. Nasza parafia jest zaproszona w poniedziałek 16 września na godz. 18.00. Szczegóły na plakatach.

13. Pielgrzymom do Lourdes dziękujemy za ufundowanie figury Matki Bożej Uzdrowienie Chorych. W zakrystii można zamówić zdjęcia od przewodnika.

14. Polećmy Bogu zmarłych w minionym tygodniu naszych parafian: Helena Dąbrowska Alb. 20, Janina Kociołek Alb.25, Marian Bulek Alb 31, Eugeniusz Tylek Kość.6, Stefania Marianna Nogieć 2P 26, Halina Stawowiak Dyw.7. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

INTENCJE MSZALNE OD 10 DO 14 WRZEŚNIA 2019

WTOREK – 10 WRZEŚNIA 2019
6.30 - + Jan Malik – od Marii Niezgoda z córkami
6.30 - O bł. Boże i zdrowie dla Stefanii (f)
6.30 - + Bronisława (f) Pluta (gregoriańska)
7.00 - + Cecylia Śmietana (gregoriańska)
7.00 - + Aleksandra (f) i Józef Ciastoń – od seniorów klubu 19 PLUS
18.00 - + Zofia Żurek – od rodziny Bałów
18.00 - + Barbara Poseniak – od rodziny Kowalczyków
18.00 - + Teresa Urban (gregoriańska)

ŚRODA – 11 WRZEŚNIA 2019
6.30 - + Teresa Urban (gregoriańska)
6.30 - + Bronisława (f) Pluta (gregoriańska)
6.30 - + Mariusz Trojański – od sąsiadów z klatki
6.30 - + Julian Zając – od sąsiadów, os. Albertyńskie 38, klatka 6
7.00 - + Cecylia Śmietana (gregoriańska)
7.00 - + Kazimierz Krasowski – od rodziny Maślanków
7.00 - + Mieczysław Godziszewski – od sąsiadów, os. Kościuszkowskie 6, klatka 1
18.00 - NOWENNA do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

CZWARTEK – 12 WRZEŚNIA 2019
6.30 - + Cecylia Śmietana (gregoriańska)
6.30 - + Bronisława (f) Pluta (gregoriańska)
6.30 - + Aleksander Kozioł, Wiesław Kozioł (14 r. śm.)
7.00 - + Jan Malik – od Anny i Mariusza Siuta z rodziną
7.00 - + Józef Chorąży (15 r. śm.)
7.00 - + Tadeusz Klempka – od szwagra Marka
18.00 - + Andrzej Miłkowski (27 r. śm.), Helena żona
18.00 - + Sebastian, Zofia, Stanisława (f) Matuszek
18.00 - + Teresa Urban (gregoriańska)

PIĄTEK – 13 WRZEŚNIA 2019
6.30 - + Marian Ziętek (21 r. śm.)
6.30 - + Jan
6.30 - + Bronisława (f) Pluta (gregoriańska)
7.00 - + Ewa
7.00 - + Cecylia Śmietana (gregoriańska)
7.00 - + Julian Rusin – od sąsiadów
FATIMA
18.00 - + Jan i Stanisława (f) Marcjanowicz
18.00 - + Ewa Rosiak
18.00 - O bł. Boże i zdrowie dla rodzin Wielgus, Konopa i Lach
18.00 - + Teresa Urban (gregoriańska)

SOBOTA – 14 WRZEŚNIA 2019
6.30 - + Teresa Urban (gregoriańska)
6.30 - + Julia Gruca (16 r. śm.)
6.30 - + Jan Malik – od Stanisława Niezgody z rodziną z Krościenka
6.30 - + Jerzy Zientarski i ++ z rodziny
7.00 - + Cecylia Śmietana (gregoriańska)
7.00 - + Aleksandra (f) Ciastoń – od Marii i Kazimierza Porębskich
7.00 - + Anna i Marian Mikoś (10 r. śm.)
7.00 - + Bronisława (f) Pluta (gregoriańska)
18.00 - + Małgorzata Kusion (r. śm.)

 

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos