Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. W tym tygodniu w liturgii: dziś wspominamy Matkę Bożą Bolesną, w poniedziałek wspomnienie św. męczenników Korneliusza papieża i Cypriana biskupa, w środę święto św. Stanisława Kostki zakonnika Patrona Polski i polskiej młodzieży, w piątek wspomnienie św. męczenników Andrzeja Kim Teagon, Pawła Hong Hasang i towarzyszy, w sobotę święto św. Mateusza apostoła i ewangelisty.

2. W piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego po mszy św. wieczornej.

3. W przyszłą niedzielę kolejne nabożeństwo ku czci św. Charbela. O 17.00 różaniec z prośbami i podziękowaniami o 18.00 msza św. a po niej błogosławieństwo olejem św. Charbela.

4. Hospicjum św. Łazarza dziękuje za zbiórkę w minioną niedzielę w kwocie 11 359,60 gr i 7,70 euro. Ofiarodawcom „Bóg zapłać”.

5. We wtorek zapraszamy na nową, inicjatywę duszpasterską comiesięczne - Spotkania Albertyńskie każdego 17-tego dnia miesiąca. Inaugurujemy ten cykl konferencją pod tytułem "Ukształtowany", którą poprowadzi o. Wojciech Kowalski SJ. O. Kowalski to nietuzinkowa postać - dawny punkowiec i anarchista, karateka, muzyk rockowy. Zapraszamy po mszy o godzinie 18.00 w naszej świątyni. Informacje na plakatach.

6. Nasza parafia jest zaproszona w poniedziałek 16 września na godz.18.00 do Sanktuarium Krzyża św. w Mogile w ramach odpustu. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

7. Katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych w piątek o 19.00 w Sali obok kancelarii.

8. Oaza młodzieżowa zaprasza młodzież w wieku od klasy 7 szkoły podstawowej wzwyż na spotkania, które odbywają się w piątki o 19:00 w sali Bratniak w domu parafialnym.

9. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na Mszę świętą wotywną w poniedziałek o 18:00. Po mszy krótkie uwielbienie z możliwością modlitwy wstawienniczej.

10. Rozpoczynamy w parafii przygotowania do sakramentu bierzmowania. Młodzież z klas 8 wraz z rodzicami zapraszamy na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się we wtorek 17 września o godz. 19:00 w auli parafialnej. Młodzież klas I szkoły średniej również wraz z rodzicami zapraszamy na Mszę w piątek, 11 października na godzinę 18:00 do kościoła.

11. Akcja Katolicka zaprasza na Mszę św. rozpoczynającą nowy rok formacyjny w najbliższy piątek 20 września o godz. 19.00 do kaplicy Matki Bożej, a po niej spotkanie formacyjne w auli parafialnej. Zapraszamy wszystkich którzy chcieliby dołączyć do tej wspólnoty.

12. Schola parafialna „Frater Cantans” zaprasza osoby w każdym wieku chcące śpiewać pieśni liturgiczne na Chwałę Bożą. Próby odbywają się w każdą niedzielę oprócz pierwszej niedzieli miesiąca w auli o godz.16.00. Nie jest wymagane doświadczenie lecz szczere chęci. Szczegóły i kontakt osoby prowadzącej na plakatach.

13. W zakrystii można odebrać zdjęcia z Lourdes od przewodnika.

14. Serdecznie zapraszamy wszystkich małżonków, którzy w małych grupach chcieliby dzielić się życiem oraz Słowem Bożym do włączenia się do Wspólnoty Domowego Kościoła w naszej parafii. Bliższe informacje dziś po Mszach świętych dopołudniowych w zakrystii.

15. Duszpasterstwo „U Brata” zaprasza na pierwsze spotkanie nowo powstałej „grupy absolwentów” w najbliższy czwartek o 20.00 w Auli parafialnej. Zapraszamy osoby po studiach między 25 a 35 rokiem życia.

16. W minionym tygodniu odbyło się spotkanie Rady Parafialnej. Rada zapoznała się z ofertą firmy budującej organy, wysłuchała relacji o składanym przez nas wniosku do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na termomodernizację kościoła i domu parafialnego na kwotę miliona euro. Do projektu potrzebujemy wkładu własnego. Przyjęto informację o tym iż od 13 sierpnia działają już panele fotowoltaiczne i płynie z nich energia na potrzeby kościoła i domu parafialnego. Prowadzimy obecnie remont mieszkania dla nowego księdza wikariusza. Rada przyjęła uchwałę iż w każdą drugą niedzielę miesiąca składka na tacę będzie tzw. składką inwestycyjną przeznaczoną na te cele. Ofiary od poszczególnych rodzin składane tutejszym zwyczajem w kopertach i na konto bankowe są odnotowywane w kartotece parafialnej. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszelką troskę o materialny wymiar naszej wspólnoty parafialnej.

17. Polećmy Bogu zmarłych w minionym tygodniu naszych parafian: Wojciech Gomółka i Filomena Tyrcha. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

INTENCJE MSZALNE OD 15 DO 20 WRZEŚNIA 2019

NIEDZIELA – 15 WRZEŚNIA 2019
6.30 - + Anna, Józef, Franciszek, Jan Hornik, Genowefa Poradzisz, Natalia, Piotr Borek
6.30 - + Bronisława (f) Pluta (gregoriańska)
8.00 - Za Parafian
9.30 - + Julia i Władysław Samek
9.30 - Dziękczynno – błagalna : Bożena i Kazimierz Pindel (40 r. ślubu)
11.00 - + Danuta Dziadczyk, Bernard Karliej
11.00 - Dziękczynna z prośba o bł. Boże i zdrowie dla Zosi Utrata (10 r. urodzin)
13.00 - CHRZTY; + Stefan Maciejaszek (22 r. śm.) i ++ z rodziny
13.00 - + Cecylia Śmietana (gregoriańska)
13.00 - Dziękczynno – błagalna : Kazimiera (f) i Jan (50 r. ślubu)
14.15 - + Ewa Muzyk (5 r. śm.)
14.15 - + Teresa Urban (gregoriańska)
16.00 - RÓŻE RODZICÓW
18.00 - + Stanisława (f) Włodarska (30 r. śm.)
19.15 - O bł. Boże i zdrowie dla Edwarda (50 r. urodzin)

PONIEDZIAŁEK – 16 WRZEŚNIA 2019
6.30 - + Teresa Urban (gregoriańska)
6.30 - + Mieczysław Godziszewski – od sąsiadów, os. Kościuszkowskie 6, klatka 1
7.00 - + Tadeusz
7.00 - + Jan Malik – od rodziny z Brzeska
7.00 - + Bronisława (f) Pluta (gregoriańska)
18.00 - + Ewa, Wojciech, Jan, Józef Markowicz
18.00 - O bł. Boże, zdrowie dla Edyty, Filipa, Wojciecha
18.00 - + Cecylia Śmietana (gregoriańska)

WTOREK – 17 WRZEŚNIA 2019
6.30 - + Bronisława (f) Pluta (gregoriańska)
6.30 - + Zdzisław i Jan
7.00 - + Olga Lewicka (4 r. śm.) i Roman mąż
7.00 - + Mariusz Trojański – od sąsiadów z klatki 3
7.00 - + Tadeusz Klempka – od Jana i Marii Wojdyła
18.00 - + Jan Góral (9 r. śm.)
18.00 - + Teresa Urban (gregoriańska)
18.00 - + Cecylia Śmietana (gregoriańska)

ŚRODA – 18 WRZEŚNIA 2019
6.30 - + Cecylia Śmietana (gregoriańska)
6.30 - + Piotr, Eugeniusz, Janusz, Robert, Eugeniusz Sobucki, rodzice, Józef Prusak
6.30 - + Jan Malik – od chrześnika Zbigniewa z rodziną
6.30 - + Julian Zając – od córki z mężem i rodziną
7.00 - + Teresa Urban (gregoriańska)
7.00 - + Bronisława (f) Pluta (gregoriańska)
7.00 - + Mieczysław Godziszewski – od Doroty Sikora z Dąbrówki Szczepanowskiej
18.00 - NOWENNA do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

CZWARTEK – 19 WRZEŚNIA 2019
6.30 - + Bronisława (f) Pluta (gregoriańska)
6.30 - + Bronisława (f) Pluta
6.30 - + Danuta Świętoń – od Przemysława z rodziną
7.00 - + Jan Malik – od rodziny Kijowskich z Dąbrowy
7.00 - + Bronisława (f) Pluta
7.00 - + Tadeusz Klempka – od kuzynki Ireny z rodziną
18.00 - + Teresa Urban (gregoriańska)
18.00 - + Cecylia Śmietana (gregoriańska)
18.00 - + Stanisław Dziobek – od rodziny Tutajów

PIĄTEK – 20 WRZEŚNIA 2019
6.30 - + Teresa Urban (gregoriańska)
6.30 - + Bronisława (f) Pluta (gregoriańska)
6.30 - + Józef Nycz – od Kazimierza Papuga i synów
7.00 - + Cecylia Śmietana (gregoriańska)
7.00 - O bł. Boże i zdrowie dla Maji (10 r. urodzin)
7.00 - + Tadeusz Klempka – od rodziny Boczkajów
18.00 - + Mieczysław Wojnarowski (10 r. śm.) i rodzice : Stanisław i Genowefa
18.00 - Dziękczynno – błagalna : Ewa i Marian Szafrańscy (50 r. ślubu)
18.00 - Dziękczynna, z prośbą o bł. Boże i zdrowie dla Jerzego

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos