Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. Jutro w liturgii wspomnienie św. Karola Boromeusza biskupa, w sobotę Rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej w Rzymie Matki i Głowy wszystkich kościołów świata.

2. Nabożeństwa Różańcowe przed Najśw. Sakramentem z wypominkami i litania do św. Jana Pawła II codziennie o godz. 17.15.

3. W tym tygodniu mamy: I czwartek miesiąca – od godz. 17.00 Straż Honorowa będzie prowadzić adorację i modlitwę za powołanych i o nowe powołania szczególnie z naszej parafii, w ramach tzw. Godziny Świętej wspominającej modlitwę Pana Jezusa w Ogrójcu. W jej ramach także modlitwa różańcowa za zmarłych. Spowiadać będziemy od 17.00. W piątek spowiedź dla kandydatów do bierzmowania z klas I szkoły średniej, o 18.00 msza św. dla nich w kaplicy Matki Bożej.

4. W dzisiejszą niedzielę przed naszym kościołem wolontariusze jezuickiej Fundacji Ignatianum, będą kwestować na rzecz ogólnopolskiej akcji „Kredkobranie” która wspiera Polskie dzieci i młodzież mieszkającą na Kresach. Kto może niech wspomoże rodaków za wschodnią granicą.

5. W dniu 12 listopada wspominać będziemy 30 rocznicę Kanonizacji św. Brata Alberta – patrona naszej rodziny parafialnej. Z tej okazji serdecznie zapraszamy na Triduum modlitewno-rekolekcyjne, które rozpocznie się w przyszłą niedzielę na wszystkich mszach św. Triduum będzie miało temat „Ukaż mi swą twarz” i będzie rozważaniem i kontemplowaniem Oblicza Chrystusa, także tego które uwiecznił na swym obrazie „Ecce Homo” św. Brat Albert i w zadziwiający sposób odkrył żywego Chrystusa w ubogim i cierpiącym człowieku. Triduum poprowadzi ks. Zbigniew Drżał – proboszcz parafii św. Anny i Joachima w Gdańsku. Będą to swoistego rodzaju rekolekcje parafialne dlatego nie będzie już rekolekcji adwentowych w tym roku. Będzie można nabyć książkę ks. Zbigniewa o tym samym tytule oraz ikonę Oblicza Pańskiego w cenie 30zł jako cegiełkę na rzecz generalnego remontu kościoła w Gdańsku Letnicy. Każdy darczyńca otrzyma w prezencie koronkę do Siedmiu Boleści NMP wraz z rozważaniami. Triduum zakończy uroczysta msza św. dziękczynna za kanonizację św. Brata Alberta 12 listopada we wtorek o 18.00, którą poprowadzi ks. Infułat Władysław Gasidło. Po mszy zapraszamy na koncert pieśni religijno–patriotycznych w wykonaniu góralskiego chóru „Echo Gorczańskie” z parafii Najśw. Serca Jezusowego z Nowego Targu. Już dziś zaplanujmy sobie czas by wziąć udział w tym świętym czasie łaski. Szczegółowy program na plakatach.

6. W przyszłą niedzielę ofiara na tacę będzie tzw. składką inwestycyjną. Za wszelkie ofiary na potrzeby materialne parafii składamy serdeczne „Bóg zapłać”

7. II Wspólnota Neokatechumenalna podejmuje posługę nawiedzając po dwie osoby domy naszej parafii i przepowiadając Dobrą Nowinę od 7 listopada aż do Zesłania Ducha św. Posiadają oni pisemne poświadczenie swojej misji z pieczęcią parafii i podpisem proboszcza. Prosimy chętnych na rozmowę o życzliwe ich przyjęcie.

8. Ciągle zachęcamy do włączenia się w tworzenie małych grup domowych dzielenia się wiarą w ramach projektu duszpasterskiego New Pastoral. Informacje jak to zrobić są na ulotkach przy wejściach do kościoła.

9. Fundacja Wiosna czyli „Szlachetna Paczka” zwróciła się do nas by przez parafię zgłosić do programu pomocy w postaci świątecznej paczki, osoby samotne, potrzebujące pomocy i rodziny niezamożne. Jeśli znacie kogoś kto autentycznie takiej pomocy potrzebuje prosimy zgłosić ww. osoby czy rodziny w kancelarii parafialnej. Trzeba podać adres i telefon tych osób lub rodzin więc wcześniej należy z nimi to uzgodnić. Bóg zapłać za zainteresowanie i pomoc.

10. Państwu Annie i Januszowi Zyburom dziękujemy za piękne chryzantemy ofiarowane do kościoła.

11. Serdecznie gratulujemy naszemu księdzu Prałatowi Janowi Bielańskiemu odznaczonemu przez Prezydenta RP Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości dnia 29 października z okazji Narodowego Dnia Pamięci Duchownych Niezłomnych. Życzymy zdrowia i wszelkich łask Bożych.

12. Polećmy zmarłego ks. Jacka Pietruszkę – wikariusza naszej parafii w latach 1993-1996, oraz parafianina oczekującego na pogrzeb: Wiesław Fundament Alb. 38. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos