Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. Dziś przeżywamy w Kościele III Światowy Dzień Ubogich ustanowiony z inicjatywy papieża Franciszka pod hasłem „Ufność nieszczęśliwych nigdy ich nie zawiedzie” Ks. Arcybiskup prosi nas by wspomóc wydarzenia centralne – Namiot spotkań na Małym Rynku i program dla najbiedniejszych. Ofiarę na ten cel będzie można złożyć do skarbony św. Antoniego dziś i aż do przyszłej niedzieli.

2. Jutro w liturgii wspomnienie w liturgii bł. Karoliny Kózkówny dziewicy i męczennicy, we wtorek bł. Salomei zakonnicy, w środę św. Rafała Kalinowskiego prezbitera, w czwartek wspomnienie Ofiarowania Najśw. Maryi Panny, w piątek św. Cecylii dziewicy i męczennicy.

3. W przyszłą niedzielę uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Po mszy św. o 9.30 wystawienie Najśw. Sakramentu, litania do Najśw. Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia za który w tym dniu można zyskać odpust zupełny.

4. W przyszłą niedzielę kazania na mszach św. głosić będzie ks. Krzysztof Cebula nasz były wikariusz, obecnie proboszcz w Czułowie. Przed kościołem będzie kwesta do puszek na pomoc w odbudowie domu parafialnego po pożarze w jego parafii. Kto może niech wspomoże. Ofiarodawcom już dziś „Bóg zapłać”

5. Jezuicka Fundacja ‘Ignatianium” dziękuje wszystkim ofiarodawcom za dar podczas akcji „Kredkobranie” na pomoc rodakom żyjącym na kresach w kwocie 6062,90 zł. Bóg zapłać.

6. Dziękujemy także za składkę inwestycyjną w minioną niedzielę w kwocie 14 989zł i 5 $. „Bóg zapłać”.

7. Dziś kolejne Spotkanie Albertyńskie, tym razem po mszy św. o 16.00. Gościem będzie ks. Joachim Stencel – rekolekcjonista i kierownik duchowy z Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów. Temat „Twoje Słowo daje mi życie”. Zapraszamy!

8. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na Mszę świętą wotywną o Duchu Świętym w poniedziałek o 18. Po Mszy krótkie uwielbienie Najświętszego sakramentu z możliwością modlitwy wstawienniczej.

9. Nabożeństwa Różańcowe przed Najśw. Sakramentem z wypominkami i litanią do św. Jana Pawła II codziennie, oprócz piątku o godz. 17.15. W piątek kolejne nabożeństwo ku czci św. Charbela. O 17.00 różaniec z intencjami, a po mszy św. o 18.00 udzielimy błogosławieństwa olejem św. Charbela. W piątek także nowenna do św. Alberta – patrona naszej parafii.

10. Zachęcamy do włączenia się w tworzenie małych grup domowych dzielenia się wiarą w ramach tegorocznych rekolekcji adwentowych w naszych domach. Program przez zgłoszonych gospodarzy rozpocznie się od I niedzieli Adwentu. Zapraszamy, aby zgłosili się gospodarze grup domowych. Informacje jak to zrobić są na ulotkach przy wejściach do kościoła.

11. Zapraszamy chłopców, od III klasy szkoły podstawowej, którzy chcą służyć jako ministranci. Spotkanie organizacyjne będzie we wtorek 19 listopada o godz. 16.30 w auli parafialnej.

12. W najbliższą środę po mszy św. wieczornej, o godz.19.00 serdecznie zapraszamy wszystkich którzy chcieliby się włączyć w tworzenie Parafialnego Zespołu Caritas. Jest w naszej parafii wiele osób starszych, samotnych i potrzebujących nie tylko darów materialnych, ale czasem zwykłej obecności, odwiedzin i rozmowy- wolontariatu. Jeśli ktoś dysponuje czasem który mógłby w jakimś stopniu ofiarować innym serdecznie zapraszamy na to spotkanie.

13. Samorząd Województwa Małopolskiego zachęca osoby starsze czy chore, do skorzystania z projektu Małopolski Tele-anioł. Więcej szczegółów na plakatach gablotach.

14. Polećmy zmarłych w minionych dniach parafian: Maria Baran Alb.16, Jolanta Wąż Kość. 6, Natalia Sarota Alb.35, Kazimierz Drej Dyw. 64, Starowicz Małgorzata Dyw. 42. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos