1. W liturgii w tym tygodniu: w sobotę Święto św. Andrzeja Apostoła.

2. Bóg zapłać wszystkim za wsparcie organizacji Dnia Ubogich oraz cierpiącego Kościoła w Sudanie Południowym.

3. Bóg zapłać ks. Krzysztofowi Cebula za dzisiejsze kazania na mszach św. Przed kościołem będzie kwesta do puszek na pomoc w odbudowie domu parafialnego po pożarze w jego parafii. Kto może niech wspomoże. Ofiarodawcom „Bóg zapłać”

4. Księdzu Dariuszowi Raś i parafii kościoła Mariackiego serdecznie dziękujemy za ofiarę w kwocie 10 tys. zł. na budowę wieży przy naszym kościele, Różom Żywego różańca za ofiarę 1000 zł, oraz anonimowemu ofiarodawcy. Bóg zapłać wszystkim za wszelkie ofiary na potrzeby parafii.

5. Nabożeństwa Różańcowe przed Najśw. Sakramentem z wypominkami i litanią do św. Jana Pawła II codziennie o godz. 17.15.

6. Dziś czwarta i ostania niedziela przygotowań do rozpoczęcia naszych parafialnych adwentowych rekolekcji domowych w ramach New Pastoral. Cieszymy się, że parafianie zapisali się jako gospodarze lub uczestnicy małych grup. Ciągle jeszcze można się zapisać. W środę o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie gospodarzy, grupy pilotażowej oraz wszystkich chętnych w Szkole Sióstr Salezjanek na oś. Kościuszkowskim 8. Nie jest wymaga rejestracja! Będzie to również pokazowe spotkanie jak poprowadzić spotkanie i skorzystać z materiałów. Serdecznie wszystkich zapraszamy a zwłaszcza tych, którzy myślą o przyłączeniu się do grup domowych, ale jeszcze się nie zdecydowali!

7. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca po mszy św. o 16.00 i spotkanie w auli.

8. W przyszłą niedzielę przed kościołem odbędzie się kwesta do puszek na paczki mikołajowe dla dzieci zaangażowanych w duszpasterstwo przy naszej parafii. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

9. Zarząd Dzielnicy XVI Czyżyny zaprasza osoby starsze, samotne,na Wieczerzę Wigilijną dnia 13 grudnia w auli naszej parafialnej o godz. 16.00. Zapisy w kancelarii parafialnej.

10. Wspólnota Domowego Kościoła zaprasza na Adwentowy Dzień Skupienia dla małżeństw w najbliższą sobotę 30 listopada. Rozpoczęcie o godz. 9.00 w kaplicy Matki Bożej a zakończenie ok.12.00. szczegóły na plakatach.

11. Duszpasterstwo „U Brata” zaprasza wszystkich na rekolekcje adwentowe zatytułowane „Adwentowe opowieści o pustelniku, ośle i biznesmenie”. Poprowadzi je ks. Andrzej Muszala. Rozpoczęcie w przyszłą niedzielę mszą akademicką i konferencją o 19.15. Rekolekcje potrwają do środy a szczegółowy program znajduje się na plakatach i na stronie ubrata.pl Zapraszamy

12. Zapraszamy chłopców od IV klasy do służenia przy ołtarzu jako ministranci. Spotkanie z ks. Mirosławem w auli we wtorek o 16.30.

13. Warsztaty Terapii Zajęciowej im. Św. Brata Alberta mieszczącej się w dawnej kaplicy naszego kościoła zapraszają wszystkich na świąteczny kiermasz. Prace zostały wykonane przez osoby niepełnosprawne intelektualnie podczas zajęć terapeutycznych. Kiermasz odbędzie się w przyszłą niedzielę w godzinach od 7.00 do 14.00. Zapraszamy!

14. Centrum Medyczne Skymedic ( czyt. Skaj medic) zaprasza na dni otwarte, które odbędą się 6 i 7 grudnia w godzinach 9.00-20.00. Lekarze różnych specjalizacji oferują darmowe konsultacje. Ilość miejsc ograniczona, dlatego konieczna jest wcześniejsza rejestracja. Więcej informacji można uzyskać w rozdawanych folderach przed kościołem.

15. Nasza parafia organizuje 8 dniową pielgrzymkę do Grecji – Szlakiem św. Pawła w przyszłym roku w dniach od 17-24 września. Program jest dostępny w zakrystii i kancelarii.

16. Dziś przed kościołem do nabycia nowy numer „Brata”- naszego pisma parafialnego.

17. Dziękujemy wszystkim którzy włączyli się w powstanie Zespołu Wolontariuszy Caritas. Przygotowujemy informacje o tym na czym polegać będzie nasza działalność w parafii. Spotkanie następne Zespołu odbędzie się nie w najbliższą środę, ale w środę 4 grudnia o 19.00. Za zmianę przepraszamy!

18. Polećmy zmarłych w minionych dniach parafian: Konstanty Zimny Alb.27, Jan Andrzej Bólad Dyw.52, Aleksander Sosnowski Dyw.14, Alfred Urantówka Alb.30 Daniela Maria Cichy II Pułku 19, Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…