Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. W liturgii w tym tygodniu wspominamy: we wtorek św. Franciszka Ksawerego- prezbitera, w piątek św. Mikołaja biskupa, w sobotę św. Ambrożego biskupa.

2. W przyszłą niedzielę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny. Na mszy św. o 11.00 poświęcimy medaliki dzieciom pierwszokomunijnym. O godz. 12.00 zapraszamy do kościoła na Godzinę Łaski.

3. Rozpoczynamy Adwent czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Jutro rozpoczynamy roraty- msza św. o Najśw. Maryi Pannie w Adwencie dla dorosłych o 6.15 a dla dzieci o 17.00. dzieci zapraszamy na roraty z lampionami.

4. Od dziś w sali nr.6 obok kancelarii można zaopatrywać się w świece wigilijne, opłatki, zestawy Bożonarodzeniowe. Ofiary składane przy tej okazji jak w minionym roku zostaną przeznaczone na dofinansowanie rekolekcji i wyjazdów wakacyjnych młodzieży i dzieci z naszej parafii.

5. Ks. Krzysztof Cebula i parafia w Czułowie dziękuje za wsparcie na odbudowę po pożarze w kwocie 14 890,00 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!

6. Wspólnoty Neokatechumenalne zapraszają także na wspólną modlitwę poranną – Jutrznię do kaplicy matki Bożej codziennie w Adwencie o 5.30.

7. W tym tygodniu I czwartek miesiąca, dzień modlitwy za powołanych, naszych kleryków i o nowe powołania. Godzina św. ze Strażą Honorową od godz.11.00 w kaplicy adoracji. Spowiedź od 17.00. I piątek miesiąca spowiedź od 17.00. Kandydatów ze szkoły średniej zapraszamy na spowiedź od 17.00 i mszę św. dla nich o 18.00 w kaplicy Matki Bożej. Do chorych ks. Kamil i ks. proboszcz pójdą od 9.00. I sobota miesiąca – od 16.45 modlitwa wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Najśw. Maryi Panny z Rycerstwem Niepokalanej. Księża do chorych pójdą od 9.00, ks. Mirosław od 13.00.

8. Chorych i starszych odwiedzimy ze spowiedzią i Komunią świąteczną w dniu 21 grudnia – w sobotę. Prosimy zatroszczyć się o nich i zgłosić wizytę kapłana w kancelarii lub zakrystii.

9. Dziś przed kościołem odbędzie się kwesta do puszek na paczki mikołajowe dla dzieci zaangażowanych w duszpasterstwo przy naszej parafii. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

10. W przyszłą niedzielę studenci będą kwestować przed kościołem dla dzieci z Domów Dziecka „Studenci Dzieciom – Mikołajki”. Rada Studentów dziękuje tym samym za zeszłoroczny dar w kwocie 9 302,20 zł. Kto może niech wesprze. Ofiarodawcom Bóg zapłać.

11. Akcja Katolicka zaprasza do włączenia się w akcję „Koc dla bezdomnego” Od jutra do przyszłej niedzieli można przynieść koce i złożyć je do wystawionych koszów. Koce zostaną przekazane bezdomnym. Bóg zapłać!

12. Zarząd Dzielnicy XVI Czyżyny zaprasza osoby starsze, samotne, na Wieczerzę Wigilijną dnia 13 grudnia w auli naszej parafialnej o godz. 16.00. Zapisy w kancelarii parafialnej.

13. Duszpasterstwo „U Brata” zaprasza wszystkich na rekolekcje adwentowe zatytułowane „Adwentowe opowieści o pustelniku, ośle i biznesmenie”. Poprowadzi je ks. Andrzej Muszala. Rozpoczęcie dziś mszą akademicką i konferencją o 19.15. Rekolekcje potrwają do środy a szczegółowy program znajduje się na plakatach i na stronie ubrata.pl Zapraszamy aby skorzystać z tego czasu ponieważ w tym roku nie będzie osobnych rekolekcji adwentowych.

14. Duszpasterstwo „U Brata” zaprasza także na rekolekcje noworoczne połączone z zabawą sylwestrową w Suchem k/Poronina. Szczegóły na stronie ubrata.pl

15. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na czuwanie z Janem Pawłem II w sobotę 7 grudnia o 20:00 do kaplicy MB. W czasie czuwania możliwość modlitwy wstawienniczej.

16. Warsztaty Terapii Zajęciowej im. Św. Brata Alberta mieszczącej się w dawnej kaplicy naszego kościoła zapraszają wszystkich na świąteczny kiermasz. Prace zostały wykonane przez osoby niepełnosprawne intelektualnie podczas zajęć terapeutycznych. Kiermasz dziś w godzinach od 7.00 do 14.00. Zapraszamy!

17. Nasza parafia organizuje 8-dniową pielgrzymkę do Grecji – Szlakiem św. Pawła w przyszłym roku w dniach od 17-24 września. Program jest dostępny w zakrystii i kancelarii.

18. Spotkanie nowopowstałego Zespołu wolontariuszy Caritas odbędzie się w środę o 19.00. Zapraszamy!

19. Rycerze Kolumba zapraszają mężczyzn na dzień skupienia w parafii św. Judy Tadeusza w dniu 7 grudnia. Informacja jest na plakatach.

20. Nasz Wniosek do Narodowego Funduszu o termoizolację przeszedł pozytywnie I etap kwalifikacji. Od jutra mamy 5 dni na uzupełnienie dokumentów w tym zaświadczenia lub promessy o 10% wkładzie własnym. Niestety na dziś parafia nie posiada takich funduszy. Może ktoś z parafian mógłby udzielić pożyczki… Prosimy o kontakt w tej sprawie z ks. proboszczem. 21. Polećmy zmarłą w minionym tygodniu parafiankę Danielę Kolbiarz Alb.21. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos