Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. W liturgii w tym tygodniu w sobotę wspomnienie św. Jana od Krzyża – prezbitera. Dziś przeżywamy w Kościele w Polsce XX Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie Europy. Do skarbon św. Antoniego i św. Józefa można złożyć ofiarę na ten cel od dziś aż do przyszłej niedzieli. Ofiarodawcom „Bóg zapłać”

2. Dziś przed kościołem studenci z politechniki Krakowskiej prowadzą kwestę na zakup prezentów dla najbardziej potrzebujących dzieci z krakowskich Domów Dziecka oraz z ośrodków szkolno wychowawczych. Bardzo prosimy o wsparcie tego dzieła.

3. Akcja Katolicka zaprasza do włączenia się w akcję „Koc dla bezdomnego” Jeszcze dziś można przynieść koce i złożyć je do wystawionych koszów. Koce zostaną przekazane bezdomnym. Bóg zapłać!

4. Roraty- msza św. o Najśw. Maryi Pannie w Adwencie dla dorosłych codziennie o 6.15 a dla dzieci o 17.00 od poniedziałku do piątku.

5. W poniedziałek swoje imieniny obchodzi emerytowany proboszcz ks. kanonik Wiesław Macuda. Życzymy solenizantowi obfitości łask Bożych, zdrowia i darów Ducha św. W intencji solenizanta modlić się będziemy podczas mszy św. o 18.00.

6. W sali obok kancelarii można zaopatrywać się w świece wigilijne, opłatki, zestawy Bożonarodzeniowe. Ofiary składane przy tej okazji jak w minionym roku zostaną przeznaczone na dofinansowanie rekolekcji i wyjazdów wakacyjnych młodzieży i dzieci z naszej parafii.

7. Chorych i starszych odwiedzimy ze spowiedzią i Komunią świąteczną w dniu 21 grudnia – w sobotę. Prosimy zatroszczyć się o nich i zgłosić wizytę kapłana w kancelarii lub zakrystii.

8. Zebranie rodziców dzieci pierwszokomunijnych ze Szkoły 155, będzie we środę o 18.30 w auli parafialnej.

9. Zarząd Dzielnicy XIV Czyżyny zaprasza osoby starsze, samotne, na Wieczerzę Wigilijną dnia 13 grudnia (piątek) w auli naszej parafialnej o godz. 16.00. Zapisy w kancelarii parafialnej.

10. Zapraszamy na kolejne Spotkanie Albertyńskie. 17 grudnia, w przyszły wtorek po mszy św. o 18.00, będziemy gościć Małe Siostry Jezusa – niewielkie zgromadzenie sióstr, mieszkających i pracujących w Nowej Hucie. Temat konferencji „Wszyscy braćmi jesteście”. Szczegóły na plakatach.

11. Duszpasterstwo „U Brata” zaprasza także na rekolekcje noworoczne połączone z zabawą sylwestrową w Suchem k/Poronina. Szczegóły na stronie ubrata.pl

12. Nasza parafia organizuje 8 dniową pielgrzymkę do Grecji – Szlakiem św. Pawła w przyszłym roku w dniach od 17-24 września. Program jest dostępny w zakrystii i kancelarii.

13. Parafialny Zespół Wolontariuszy Caritas zaprasza serdecznie osoby autentycznie samotne z naszej parafii na spotkanie wigilijne, w Wigilię Bożego Narodzenia o godz. 10.00 w auli parafialnej. Prosimy aby zapisać, zgłosić takie osoby w kancelarii lub zakrystii i zaprosić je na to spotkanie w tym szczególnym dniu. Niech nikt w tym dniu nie będzie samotny i opuszczony.

14. Wspólnota Domowego Kościoła zaprasza na kolejną msze św. w intencji rodzin z uroczystym błogosławieństwem narzeczonych, małżonków i dzieci w najbliższy czwartek 12 grudnia o godz. 18.00.

15. Bardzo dziękujemy serdecznie wszystkim parafianom którzy zgłosili chęć pożyczki na wkład własny do Narodowego Funduszu, szczególnie tym z których oferty nie skorzystaliśmy, bo było ich wiele i nie zaszła taka potrzeba. Mamy już potrzebną kwotę. Dziękujemy za wszelką troskę o materialne potrzeby naszej parafii. Dzisiejszą składkę inwestycyjną przeznaczamy także na ten cel. Bóg zapłać!

16. Polećmy zmarłych w minionym tygodniu parafian: Eugeniusz Banaś Dyw.50, Ludwik Zajda Kość.9, Marzec Zofia Alb. 18. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos