Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. We wtorek ostatni dzień starego roku 2019. O godzinie 17.30 zapraszamy na Nieszpory, Suplikacje i Te Deum jako przeproszenie i podziękowanie za miniony rok, a po nich na mszę św. W środę UROCZYSTOŚĆ ŚWIETEJ BOŻEJ RODZICIELKI – NOWY ROK. Msze św. w porządku niedzielnym. Składka na tacę jest przeznaczona na Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się” W czwartek wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu biskupów i doktorów Kościoła.

2. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek miesiąca. Spowiedź od 17.30. Jest to dzień modlitw za powołanych, naszych kleryków i o nowe liczne dobre i święte powołania kapłańskie zakonne i misyjne. Godzina Święta z Strażą Honorową w kaplicy adoracji od 11.00. I piątek miesiąca- spowiedź od 17.00.Msza św. pierwszopiątkowa dla dzieci o godz.17.00. O 18.00 msza św. wynagradzająca Najśw. Sercu Pana Jezusa. Do chorych ks. proboszcz i ks. Kamil pójdą od.godz.9.00. I sobota miesiąca – o 16.45 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi wraz z Rycerstwem Niepokalanej w duchu objawień fatimskich. Do chorych księża pójdą od godz.9.00.

3. Jeszcze dziś do skarbon św. Antoniego i św. Józefa można będzie złożyć ofiarę na pomoc dzieciom – sierotom w Syrii, zgodnie z prośbą naszego księdza Arcybiskupa,

4. Rozpoczęliśmy wizytę duszpasterską – kolędę. Wizytę zapowiadają lektorzy i ministranci. Dziękujemy za ofiary składane dla nich przy tej okazji. Jest to forma nagrody dla nich za gorliwą ich służbę przy ołtarzu.

5. Program wizyty duszpasterskiej jest wywieszony w gablotach, na drzwiach głównych kościoła, na Facebooku parafialnym, stronie internetowej i aplikacji mobilnej ebrat.

6. W najbliższą sobotę 4 stycznia 2020 r., o godzinie 15.30 nasza Parafia oraz jezuicka Fundacja Ignatianum zaprasza na Charytatywny Koncert Kolęd w trakcie którego wystąpi Mała Armia Janosika z Raby Wyżnej. Po koncercie będzie można wspomóc ofiarami do puszek, Polaków mieszkających na Kresach w ramach ogólnopolskiej akcji Rodacy - Bohaterom. Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.

7. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian na „Dialogi z Arcybiskupem Markiem Jędraszewskim – Metropolitą Krakowskim”, które odbędą się w naszej parafii w czwartek 9 stycznia o godz. 20.15. Tematem dialogów będzie: „Sylwetka Karola Wojtyły. Zamyślenia nad pięknem człowieczeństwa”.

8. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na czuwanie z Janem Pawłem II w sobotę, 4 stycznia o godz. 20.00 do kaplicy MB.

9. Organizujemy pielgrzymkę do Włoch w setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II w terminie 18-27 kwietnia przyszłego roku, a także pielgrzymkę do Grecji śladami św. Pawła we wrześniu 2020. Informacje i program są dostępne w zakrystii.

10. Polećmy zmarłych w minionym tygodniu parafian: Tadeusz Babisz, Maria Gałka Kość.6, Elżbieta Odrobińska Avia 5, Włodzimierz Dutka 2 Pułku 3, Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos