Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. Przeżywamy dziś ustanowioną przez papieża Franciszka Niedzielę Słowa Bożego. Ten dzień jest szczególnym zwróceniem uwagi na Pismo Święte w naszym życiu i jego miejsce w naszych domach. Aby podkreślić dzień dzisiejszy, pragniemy dziś w naszej parafii przeczytać całe Pismo Święte. Przy wyjściach z kościoła znajdują się kartki z siglami biblijnymi. Zachęcamy do ich zabrania oraz odszukania i przeczytania wskazanego tekstu.

2. W kalendarz liturgicznym tego tygodnia wspominamy: we wtorek św. Tomasza z Akwinu prezbitera i doktora Kościoła, w piątek św. Jana Bosko prezbitera. W przyszłą niedzielę Święto Ofiarowania Pańskiego, na wszystkich mszach św. poświęcimy świece zwane gromnicami. Gromnica to świeca która powinna być w każdym domu. Zapalamy ją kiedy idzie burza, nawałnica lub grozi nam inne niebezpieczeństwo a także wkładamy ją do rąk umierającym by w jej świetle mogli spokojnie przejść do wieczności. Świece gromniczne będzie można nabyć przed kościołem.

3. Także w przyszłą niedzielę gościć będziemy z kazaniami ks. Zbigniewa Lenarta z Neokatechumenatu pracującego jako misjonarza na Syberii i w Kazachstanie. Przed kościołem będzie można wesprzeć materialnie jego posługę misjonarską – ofiarodawcom już dziś serdeczne Bóg zapłać!

4. Codziennie o 17.40 „Maraton modlitewny” – litania do św. Jana Pawła, i dziesiątek różańca przed Najśw. Sakramentem.

5. Duszpasterstwo „U Brata” zaprasza wszystkich studentów na Mszę świętą w intencji sesji egzaminacyjnej z indywidualnym błogosławieństwem dziś o 19.15. Po Mszy św. ciepła kolacja w Auli parafialnej.

6. Przed kościołem jest do nabycia styczniowy numer naszego pisma parafialnego „Brat”. A w nim między innymi sprawozdanie ks. Proboszcza za 2019 rok, wydarzenia z życia naszej wspólnoty parafialnej, przygotowanie do beatyfikacji Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego i kącik dla dzieci.

7. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na czuwanie modlitewne z Janem Pawłem II w sobotę 1 lutego o godz. 20:00 do kaplicy MB.

8. Zapraszamy chętne dzieci do udziału w spotkaniach "Ferie z ODB" od 27 do 29 stycznia w godzinach od 9.30 do 14.00, w ramach spotkań wyjście do kina, na lodowisko oraz gry i zabawy w auli parafialnej. Szczegóły i zapisy przez cały tydzień, po Mszach Świętych w zakrystii parafialnej. Koszt udziału 20 zł. Serdecznie zaprasza ks. Paweł i s. Patrycja

9. Polećmy zmarłych w minionym tygodniu parafian: Franciszka Kursa Kość 10, Wojciech Stanisław Panek Alb 17, Wiesław Błażej Kłąć 2Pułku 9, Tadeusz Kozień 2Pułku 3, Monika Kapusta Cholewa Dyw 8. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos