1. Przeżywamy dziś ustanowioną przez papieża Franciszka Niedzielę Słowa Bożego. Ten dzień jest szczególnym zwróceniem uwagi na Pismo Święte w naszym życiu i jego miejsce w naszych domach. Aby podkreślić dzień dzisiejszy, pragniemy dziś w naszej parafii przeczytać całe Pismo Święte. Przy wyjściach z kościoła znajdują się kartki z siglami biblijnymi. Zachęcamy do ich zabrania oraz odszukania i przeczytania wskazanego tekstu.

2. W kalendarz liturgicznym tego tygodnia wspominamy: we wtorek św. Tomasza z Akwinu prezbitera i doktora Kościoła, w piątek św. Jana Bosko prezbitera. W przyszłą niedzielę Święto Ofiarowania Pańskiego, na wszystkich mszach św. poświęcimy świece zwane gromnicami. Gromnica to świeca która powinna być w każdym domu. Zapalamy ją kiedy idzie burza, nawałnica lub grozi nam inne niebezpieczeństwo a także wkładamy ją do rąk umierającym by w jej świetle mogli spokojnie przejść do wieczności. Świece gromniczne będzie można nabyć przed kościołem.

3. Także w przyszłą niedzielę gościć będziemy z kazaniami ks. Zbigniewa Lenarta z Neokatechumenatu pracującego jako misjonarza na Syberii i w Kazachstanie. Przed kościołem będzie można wesprzeć materialnie jego posługę misjonarską – ofiarodawcom już dziś serdeczne Bóg zapłać!

4. Codziennie o 17.40 „Maraton modlitewny” – litania do św. Jana Pawła, i dziesiątek różańca przed Najśw. Sakramentem.

5. Duszpasterstwo „U Brata” zaprasza wszystkich studentów na Mszę świętą w intencji sesji egzaminacyjnej z indywidualnym błogosławieństwem dziś o 19.15. Po Mszy św. ciepła kolacja w Auli parafialnej.

6. Przed kościołem jest do nabycia styczniowy numer naszego pisma parafialnego „Brat”. A w nim między innymi sprawozdanie ks. Proboszcza za 2019 rok, wydarzenia z życia naszej wspólnoty parafialnej, przygotowanie do beatyfikacji Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego i kącik dla dzieci.

7. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na czuwanie modlitewne z Janem Pawłem II w sobotę 1 lutego o godz. 20:00 do kaplicy MB.

8. Zapraszamy chętne dzieci do udziału w spotkaniach "Ferie z ODB" od 27 do 29 stycznia w godzinach od 9.30 do 14.00, w ramach spotkań wyjście do kina, na lodowisko oraz gry i zabawy w auli parafialnej. Szczegóły i zapisy przez cały tydzień, po Mszach Świętych w zakrystii parafialnej. Koszt udziału 20 zł. Serdecznie zaprasza ks. Paweł i s. Patrycja

9. Polećmy zmarłych w minionym tygodniu parafian: Franciszka Kursa Kość 10, Wojciech Stanisław Panek Alb 17, Wiesław Błażej Kłąć 2Pułku 9, Tadeusz Kozień 2Pułku 3, Monika Kapusta Cholewa Dyw 8. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…