Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. Dziś w Święto Ofiarowania Pańskiego, na wszystkich mszach św. poświęcamy świece zwane gromnicami. Gromnica to świeca która powinna być w każdym domu. Zapalamy ją kiedy idzie burza, nawałnica lub grozi nam inne niebezpieczeństwo, a także wkładamy ją do rąk umierającym by w jej świetle mogli spokojnie przejść do wieczności. Dziś także Dzień Życia Konsekrowanego – pamiętajmy w modlitwie o osobach zakonnych. Ofiara na tacę jest przeznaczona dla zakonów życia kontemplacyjnego w naszej diecezji. Bóg zapłać!

2. W kalendarz liturgicznym tego tygodnia wspominamy: w poniedziałek wspomnienie św. Błażeja – biskupa i męczennika. Jest to Patron od chorób gardła. Starym zwyczajem na mszach św. porannych i wieczornej poświęcimy przyniesione jabłka, które z wiarą spożyte uchronią nas od tych chorób. W środę wspomnienie św. Agaty – dziewicy i męczennicy, w czwartek świętych Pawła Miki i towarzyszy – męczenników.

3. ks. Zbigniewowi Lenartowi z Neokatechumenatu dziękujemy za dzisiejsze Słowo Boże. Przed kościołem będzie można wesprzeć materialnie jego posługę misjonarską – ofiarodawcom już dziś serdeczne Bóg zapłać!

4. Codziennie o 17.40 „Maraton modlitewny” – litania do św. Jana Pawła, i dziesiątek różańca przed Najśw. Sakramentem. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. W tym tygodniu I czwartek miesiąca – dzień modlitwy za powołanych, naszych kleryków i o nowe dobre liczne i święte powołania kapłańskie zakonne i misyjne. Godzina Święta wraz z Strażą Honorową od 11.00 w kaplicy adoracji. Spowiedź od 17.00. I piątek miesiąca – spowiedź od 17.00. Do chorych ks. Kamil i ks. proboszcz pójdą od godz.9.00, ks. Mirosław pójdzie w piątek od. 15.00 . O godz. 17.00 msza św. dla dzieci. Przed mszą św. wieczorną o 17.40 nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa, po nim msza św. wynagradzająca Sercu Jezusowemu za grzechy nasze i całego świata . W sobotę odwiedziny chorych od godz. 9.00.

6. Jutro w poniedziałek można skorzystać z bezpłatnego badania Parametrów Stanu Zdrowia pod kątem funkcjonowania organów wewnętrznych, napięcia mięśniowego, mineralizacji kości itp. Bilety na konkretną godzinę można odebrać w zakrystii. Badanie odbędzie się w sali obok kancelarii.

7. Można zgłosić się jeszcze na pielgrzymkę do Grecji „Śladami św. Pawła” którą organizujemy we wrześniu tego roku. Informacje są dostępne w zakrystii oraz na stronie internetowej. Zapraszamy!

8. Przed kościołem jest jeszcze do nabycia aktualny numer Brata. A w nim m.in. Sprawozdanie ks. Proboszcza z funkcjonowania parafii w 2019 roku

9. Polećmy zmarłych w minionym tygodniu parafian: Aurelia Leśniak 2 Pułku 3, Zdzisław Drążkiewicz Alb.25 Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos