1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w środę Święto św. Benedykta Opata Patrona Europy, w czwartek wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu biskupa i męczennika, w piątek wspomnienie św. Andrzeja Świerada i Benedykta pustelników, w sobotę wspomnienie św. Kamila de Lellis - prezbitera – dzień Imienin ks. Kamila naszego wikariusza, któremu składamy najlepsze życzenia imieninowe.

2. W tym tygodniu w piątek przeżywać będziemy kolejne nabożeństwo fatimskie. O godz. 18.00 msza św. oraz różaniec fatimski. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy ku czci Matki Bożej.

3. W przyszłą niedzielę na mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się obrzęd kanonicznego objęcia parafii przez nowego proboszcza. W obecności Księdza Dziekana, nowy proboszcz złoży wyznanie wiary i przysięgę wierności. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym obrzędzie parafian i przedstawicieli grup parafialnych.

4. Bardzo serdecznie zapraszamy chętnych do udziału w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Gorę w dniach od 6 do 11 sierpnia. Zapisy dzisiaj po mszach św. w zakrystii. Grupę prowadzi nasz wikariusz ks. Krzysztof Wąs.

5. Zachęcamy do skorzystania w czasie wakacyjnym z dobrego artykułu z prasy katolickiej dostępnej z tyłu kościoła.

6. Na czas wakacyjnego wypoczynku a dla wielu także trudnej pracy niech Boże błogosławieństwo wyprasza nam Matka Boża i święci tego tygodnia.