Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. W liturgii tego tygodnia wspominamy: jutro św. Scholastyki dziewicy, w piątek Święto Świętych Cyryla i Metodego Patronów Europy.

2. We wtorek przeżywać będziemy wspomnienie Matki Bożej z Lourdes – Uzdrowienia Chorych, a zarazem XXVIII Światowy Dzień Chorego ustanowiony przez św. Jana Pawła II. Podczas mszy św. o 18.00 udzielimy Sakramentu Namaszczenia Chorych. Sakrament ten przyjmować można wtedy kiedy jesteśmy chorzy na ciele lub na duchu. Zachęcamy osoby starsze, słabe, w podeszłym wieku, a także dotkniętych chorobą duszy do przyjęcia z wiarą tego Sakramentu w którym Pan Jezus uzdrawia człowieka.

3. Księdzu Pawłowi oraz siostrze Patrycji dziękujemy za zorganizowanie zajęć z dziećmi w tegoroczne ferie. Bóg zapłać!

4. Wspólnota Domowego Kościoła zaprasza na mszę św. w intencji rodzin z uroczystym błogosławieństwem narzeczonych, mam spodziewających się potomstwa, małżonków i dzieci w najbliższy czwartek 13 lutego o godz. 18.00. Po mszy odbędzie się spotkanie w salce parafialnej. Zapraszamy również te małżeństwa które chcą dołączyć do tej wspólnoty.

5. Można zgłosić się jeszcze na pielgrzymkę do Grecji „Śladami św. Pawła” którą organizujemy we wrześniu tego roku. Informacje są dostępne w zakrystii oraz na stronie internetowej. Zapraszamy!

6. Dziękujemy za dzisiejszą składkę na tacę – inwestycyjną przeznaczoną na potrzeby parafialne, za ofiary składane w kopertach od rodzin, na konto bankowe, oraz przy okazji wizyty duszpasterskiej. Za troskę o parafię Bóg zapłać!

7. Polećmy zmarłych w minionym tygodniu parafian: Zofia Jasek 2 Pułku 9, Krystyna Szczypka Kość. 10, Władysława Pawlik Alb. 29, Helena Drzazga Dyw.11. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos