Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek wspomnienie Najśw. Maryi Panny z Góry Karmel – Matki Boskiej Szkaplerznej, w środę wspomnienie św. Szymona z Lipnicy – prezbitera, w piątek bł. Czesława – prezbitera.

2. W piątek z racji trzeciego piątku miesiąca po mszy św. wieczornej Koronka do Miłosierdzia Bożego.

3. W Jubileuszowym Roku 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę i 20-lecia działania Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej, Akcja zaprasza na pielgrzymkę do Warszawy w dniach od 7 do 9. września br. Zapisy w lipcowe niedziele po Mszach przedpołudniowych. Bliższe informacje w gablocie Akcji.

4. Informujemy, że zapisy na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę będą się jeszcze odbywać w dniach od 29 lipca do 5 sierpnia w Bazie pielgrzymki przy Arce Pana, ul. Obrońców Krzyża 1.

5. Na Oś. Kościuszkowskim (naprzeciw domu towarowego Wanda) powstaje Katolicka Oazowa Szkoła Podstawowa. Powstająca szkoła jest szkołą publiczną czyli nie płatną. Cały czas trwa rekrutacja do wszystkich klas, a szczególnie do klasy 1, 4, 5 i 6. Trwają prace adaptacyjne, aby budynek wewnątrz oraz na zewnątrz był okazały i miły dla uczniów. Wszelkie informacje dotyczące zapisów są na stronie internetowej: oazowa.pl oraz na plakatach.

6. Małopolskie Stowarzyszenie Matematyczne i Zespół Szkół Elektrycznych Nr.2 na Oś. Szkolnym 26 Zapraszają uczniów klas 4-8 i Gimnazjum na warsztaty matematyczne. W dniach od 7-9 sierpnia. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.kartkapapieruzse.blogspot.com

7. Ogłoszenia parafialne i inne informacje dostępne są także na stronie internetowej parafii www.ebrat.eu Zapraszamy do skorzystania.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej dostępnej z tyłu kościoła.

9. W ubiegłym tygodniu odeszli do Domu Ojca z naszej wspólnoty parafialnej: Danuta Albińska, Kazimiera Miler, Stefania Węgiel, Urszula Jerwańska – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..

10. Matka Boża Szkaplerzna, oraz święci tego tygodnia niech wypraszają zdrowie i wszelkie potrzebne dary Boże. Szczęść Boże!

Myśl św. Brata Alberta

Trzeba żyć pod okiem Pana Jezusa. Wystarczy jedno spojrzenie duszy na Niego, jedno słowo, myśl jak błyskawica, a to już jest modlitwa.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

352354
Dzisiaj: 73
Wczoraj: 158
Ten miesiąc: 5,698