Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. W liturgii tego tygodnia: Dziś rozpoczynamy 40- Godzinne Nabożeństwo wprowadzające nas w czas Wielkiego Postu. Adoracja dziś pomiędzy mszami. Rozkład adoracji na pozostałe dni jest na plakatach. W poniedziałek i wtorek o 12.00 będzie msza św. Serdecznie prosimy wszystkich parafian o modlitwę w tych dniach przed Najśw. Sakramentem.

2. W Środę Popielcową msze św. z posypaniem głów popiołem o 6.30, 8.00, 9.30, 16.00, 18.00 i 19.15. W tym dniu obowiązuje nas wszystkich wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych oraz post ścisły bez dyspensy- dotyczy to osób między 18-tym a 60- tym rokiem życia. Od Środy do niedzieli przypadają kwartalne dni modlitwy o ducha pokuty, o dobre przeżycie rekolekcji wielkopostnych i pojednanie z Bogiem i bliźnimi. Do skarbon św. Antoniego i św. Józefa można składać Jałmużnę Postną przeznaczoną na pomoc ubogim.

3. Nabożeństwa Pasyjne w Wielkim Poście: Gorzkie Żale w każdą niedzielę z kazaniem pasyjnym o godz.17.00, Droga Krzyżowa w niedzielę o 15.00, w piątki Droga Krzyżowa dla dzieci o 16.30, 17.30 dla dorosłych i o 20.00 dla młodzieży i studentów. Zachęcamy gorąco do udziału. Rozważajmy Mekę naszego Zbawiciela przez którą zostaliśmy zbawieni.Za pobożny udział w Drodze Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

4. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Serdecznie dziękujemy wszystkim parafianom za miłe przyjecie, poczęstunki dobre słowa i wszelką życzliwość. Dziękujemy za złożone przy tej okazji ofiary. Znaczną ich część księża przekazali na : utrzymanie Kurii, Uniwersytet Papieski, domy księży chorych, oraz dla misjonarzy z naszej diecezji. Serdeczne „Bóg zapłać”

5. W piątek po mszy wieczornej Nowenna do św. Brata Alberta Patrona naszej parafii.

6. Serdecznie zapraszamy do udziału w przed-wielkopostnych rekolekcjach o modlitwie pt.: "Czas upragniony", które będą trwały od dziś do wtorku przed Środą Popielcową. Początek dziś na Mszy św. o godz. 19:15. Rekolekcje poprowadzi ks. Kamil Gołuszka i Maja Krzemień, psycholog i psychoterapeuta chrześcijański. Podczas rekolekcji przyjrzymy się mechanizmom, które utrudniają nam pogłębioną modlitwę, oraz spróbujemy nauczyć się tak modlić, by modlitwa była źródłem życia i radości. Szczegóły na plakatach i na Facebooku parafii.

7. Małżonków Jubilatów prosimy o odebranie błogosławieństwa w zakrystii.

8. Szkoła Podstawowa nr.155 na oś. 2 Pułku 21, zaprasza na dzień otwarty dla rodziców i dzieci w dniu 2 marca o godz. 17.00

9. Liceum Sióstr Salezjanek na Oś. Jagiellońskim 17 zaprasza ośmioklasistów na „Warsztaty z Dominikiem” oraz dzień otwarty 21 marca. Informacje są na plakatach.

10. Akcja Katolicka zaprasza na 8-dniową wakacyjną pielgrzymkę nad Morze Bałtyckie w dniach od 2. do 9. lipca br. Bliższe informacje w gablocie Akcji. Zapisy w kolejne niedziele po mszach św. o godz. 8.00, 9.30 i 11.

11. Serdecznie zapraszamy wszystkich małżonków, którzy w małych grupach chcieliby dzielić się życiem oraz Słowem Bożym do włączenia się do Wspólnoty Domowego Kościoła w naszej parafii. Bliższe informacje u ks. Krzysztofa – dziś po Mszy świętej w zakrystii.

12. Przed kościołem dziś można nabyć nowy numer pisma parafialnego „Brat” a w nim m.i.n. rozkład 40 –godzinnego Nabożeństwa.

13. Dziś na mszach św. gościmy Rycerzy Kolumba, którzy opowiadają o tej największej katolickiej organizacji Wszystkich którzy chcieliby włączyć się do tej wspólnoty zapraszamy na spotkanie jutro w poniedziałek o godz.19.00 do auli parafialnej. 

14. Polećmy zmarłych w minionym tygodniu parafian: Zofia Walczak Alb.18, Małgorzata Pinczewska Dyw.5, Zofia Maria Janus Alb.30 Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos