Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek Święto św. Brygidy zakonnicy i Patronki Europy, we wtorek wspomnienie św. Kingi dziewicy, w środę Święto św. Jakuba Apostoła, w czwartek wspomnienie świętych Joachima i Anny rodziców Najśw. Maryi Panny, w sobotę wspomnienie św. Szarbela pustelnika i prezbitera.

2. W środę przypada także wspomnienie św. Krzysztofa – Patrona kierowców i podróżujących - dzień Imienin ks. Krzysztofa Wąsa naszego wikariusza, któremu składamy najlepsze życzenia imieninowe. Modlić się będziemy za solenizanta w środę podczas mszy św. o 18.00.

3. W tym tygodniu w piątek przeżywać będziemy Nowennę do św. Brata Alberta, oraz kolejną Nowennę miesięcy przed 100 rocznicą odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości. Zapraszamy na godzinę 18.00.

4. Wydział Rodzin Kurii Metropolitalnej zaprasza na Piknik Rodzinny pod Oknem Papieskim przy ul. Franciszkańskiej 3, w dniu 25 lipca od 17.00-20.00. Zaproszone są przede wszystkim rodziny z dziećmi, czeka wiele atrakcji.

5. Mobilna Pracownia Medyczna „Sana Med” zaprasza na badania z zakresu osteoporozy w dniu 14 września. Zapisać się można w przychodni do dnia badań tj. na Os. Dywizjonu 303 – nr 2.

6. Zachęcamy do czytania dobrej prasy katolickiej dostępnej w naszym kościele.

7. W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: Urszula Ciszewska z 2 Pułku 3, Wiesław Musiałek Dywizjonu 17, Zofia Piwowarczyk 2 Pułku 18. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

8. Na czas wypoczynku wakacyjnego oraz codziennych obowiązków niech dobry Bóg nam błogosławi przez wstawiennictwo świętych czczonych w tym tygodniu.

Myśl św. Brata Alberta

Często myślę, że życie byłoby zbyt nędzne, gdyby nie nadzieja prawdziwego nareszcie życia na tamtym świecie, bo i na cóż by Pan Bóg dał człowiekowi tyle pragnień, gdyby ich nie miał nigdy zaspokoić.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

352361
Dzisiaj: 80
Wczoraj: 158
Ten miesiąc: 5,705