Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. Nabożeństwa Pasyjne w Wielkim Poście: Gorzkie Żale w niedzielę z kazaniem pasyjnym o godz.17.00, Droga Krzyżowa w niedzielę o 15.00, w piątki Droga Krzyżowa dla dzieci o 16.30, 17.30 dla dorosłych i o 20.00 dla młodzieży i studentów. Zapraszamy do wspólnego rozważania Męki Pańskiej.

2. Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski odwołał z naszej parafii ks. Jana Seremaka i skierował go do zamieszkania w Domu Księży w Krakowie–Swoszowicach. Księdzu Janowi dziękujemy za niespełna 15-letnią pracę duszpasterską i charytatywną w naszej parafii. Podziękujemy Bogu za Jego posługę w przyszłą niedzielę na mszy św. o godz. 9.30. Polecamy ks. Jana Panu Bogu, życząc zdrowia, siły i wszelkiego błogosławieństwa. Szczęść Boże!

3. Dziś przeżywamy Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami ad Gentes ( do narodów) Można wysłać sms o treści MISJE na nr 72032 na realizację projektów edukacyjnych w krajach misyjnych. Dzięki hojności darczyńców udaje się sfinalizować wiele projektów, głównie w Afryce i Ameryce Łacińskiej. SMS kosztuje 2,46, dzięki życzliwości operatorów całość trafia na pomoc misjonarzom.

4. Duszpasterz Związków Niesakramentalnych (mających przeszkodę w zawarciu sakramentu) zaprasza na rekolekcje wielkopostne im dedykowane od 9-11 marca o godz. 19.00 w kościele Miłosierdzia Bożego na Wzgórzach Krzesławickich.

5. Jałmużnę wielkopostną na pomoc ubogim można złożyć do skarbon św. Antoniego i św. Józefa.

6. Parafialną Radę Duszpasterską zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę o godz. 15.30 w auli parafialnej.

7. Wspólnota Domowego Kościoła serdecznie zaprasza na kolejną Mszę świętą w intencji rodzin naszej parafii. Odbędzie się ona w najbliższy czwartek 12 marca o godz. 18.00. Na zakończenie będzie miało miejsce uroczyste błogosławieństwo dzieci, rodziców, małżonków, narzeczonych oraz mam spodziewających się potomstwa.

8. Zapraszamy wszystkie dzieci, które w tym roku przystąpią do Pierwszej Komunii świętej wraz z rodzicami na Mszę świętą w przyszłą niedzielę 15 marca o godz. 11.00 w czasie której nastąpi uroczyste poświęcenie książeczek do modlitwy. Będzie to również rozpoczęcie rekolekcji wielkopostnych dla dzieci. Rekolekcje poprowadzi ks. Dariusz Chrostowski.

9. Warto w Wielkim Poście przeczytać wartościową, religijną książkę. Zapraszamy więc do Biblioteki parafialnej czynnej we wtorki i środy od 17.00 do 18.00. Wejście od strony plebanii.

10. Akcja Katolicka zaprasza w piątek 13 marca na drogę krzyżową o godz. 17.30 i mszę parafialną o godz.18-ej, a po niej na spotkanie w auli.

11. Dziękujemy za dzisiejszą ofiarę na tacę – składkę inwestycyjną przeznaczoną na potrzeby materialne naszej parafii. Narodowy Fundusz Gospodarki Wodnej i Ochrony Środowiska poinformował nas o przedłużonym czasie rozpatrywania wniosków ze względu na ich dużą ilość. Bóg zapłać za ofiary składane w kopertach od rodzin, na konto bankowe, a także na subkonto na organy umieszczone na folderach które rozdawaliśmy w czasie kolędy.

12. Doradca Podatkowy Sławomir Wójtowicz będzie pomagać rozliczać PIT-y w wyznaczone powyżej dni i wyznaczonych godzinach. Rozlicznie będzie odbywać się w siedzibie Kancelarii na os. Złotej Jesieni 6. Informacje są na plakatach w gablotach.

13. Zapraszamy serdecznie na pielgrzymki: do Grecji - śladami św. Pawła 17-24 września, oraz do Libanu do św. Szarbela 19-27 listopada. Zapisy i informacje w zakrystii i kancelarii.

14. W związku z przypadkami koronawirusa zachowajmy spokój, ale też ostrożność. Nie będziemy na razie korzystać z wody święconej. Wodę świeconą można zabrać z zakrystii do domu. Podczas nabożeństw zachowajmy bezpieczną odległość od innych, a gdy sami jesteśmy chorzy – pozostańmy w domu. Komunię św. możemy przyjmować na rękę, znak pokoju – przekazać przez skinienie głową. Pamiętajmy, że w czasie każdego zagrożenia życia społeczności ludzkiej odwoływano się zawsze do mocy gorącej modlitwy i skuteczności sakramentów. Dlatego zachęcam wszystkich do ożywienia głębokiej wiary w moc Eucharystii” – napisał w komunikacie Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

15. Polećmy zmarłych w minionym tygodniu parafian: Aniela Franciszka Kozik Dyw.42, Urszula Barbara Zglinicka Dyw. 54, Stanisław Koterwa Kość. 6, Władysław Józef Kaim Alb 38. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

 

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos