Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek wspomnienie św. Ignacego z Loyoli – prezbitera, w środę wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego biskupa i doktora Kościoła, w czwartek Matki Bożej Królowej Anielskiej – odpust „Porcjunkuli”. W tym dniu we wszystkich kościołach parafialnych można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Odpust ten u papieża Honoriusza III wyprosił dla całego Kościoła św. Franciszek z Asyżu. W sobotę wspomnienie św. Jana Marii Vianneya - prezbitera.

2. W tym tygodniu wypada I czwartek miesiąca. Spowiedź od 17.30. Modlitwa w intencji powołań kapłańskich zakonnych i misyjnych, oraz za powołanych do służby Bożej na mszy św. o 18.00. W I piątek miesiąca do chorych od godz. 9.00 pójdą ks. Proboszcz, oraz ks. Kamil. Spowiedź od godz. 17.00. zapraszamy także na mszę św. wynagradzająca Najśw. Sercu Pana Jezusa za grzechy całego świata o godz. 19.30. W I sobotę miesiąca pozostali kapłani odwiedzą chorych od godz. 9.00. Msza św. ku czci Matki Bożej o godzinie 18.00, razem z Rycerstwem Niepokalanej.

3. Akcja Katolicka naszej parafii zaprasza na pielgrzymkę do Warszawy w dniach od 7 do 9. września br. Zapisy po Mszach przedpołudniowych. Bliższe informacje w gablocie Akcji.

4. Serdecznie zapraszamy na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach od 6 do 11 sierpnia. Z naszej parafii idzie grupa nr 29 św. Brata Alberta. Zapisy i szczegółowe informacje od dziś do 5 sierpnia w Bazie pielgrzymki przy parafii Arka Pana w Bieńczycach.

5. Ogłoszenia parafialne i inne informacje dostępne są także na stronie internetowej parafii www.ebrat.eu Zapraszamy do skorzystania.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej dostępnej z tyłu kościoła.

7. W ubiegłym tygodniu odeszli do Domu Ojca z naszej wspólnoty parafialnej: Szymon Szot – 2 Pułku 18, Zdzisława Job - Dywizjonu 14, Stanisław Tobiasz – 2 Pułku 19. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

8. Matka Boża Królowa Aniołów, oraz święci tego tygodnia niech wypraszają zdrowie i wszelkie potrzebne dary Boże. Szczęść Boże!

Myśl św. Brata Alberta

Modlitwa nie zależy na uczuciach, na łzach, ale na sile woli w wykonywaniu woli Boskiej.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

352362
Dzisiaj: 81
Wczoraj: 158
Ten miesiąc: 5,706