Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. W najbliższą niedzielę z powodu stanu epidemii w naszym kraju msze św. niedzielne będą odprawiane bez udziału wiernych. Nie mamy w tym dniu obowiązku uczestniczenia w Eucharystii. Zgodnie z zaleceniem władz i Księdza Arcybiskupa mogą (jeśli zechcą) wziąć udział w mszach św. w naszym kościele tylko osoby które zamówiły intencję mszalną. Sakrament Pokuty sprawujemy codziennie od 6.30-7.30 oraz o 18.00. Można także umówić się na indywidualną spowiedź pod numerem księdza dyżurnego. Może to być także spowiedź poza konfesjonałem w sali obok kancelarii.

2. W najbliższą niedzielę msza św. o 11.00 będzie transmitowana przez internetową stronę Facebooka naszej parafii. Nie będzie w niedziele Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Każdego dnia transmitujemy mszę św. o 18.00 oraz różaniec odmawiany za całą parafię przez kapłanów o 20.30 . Łączmy się we wspólnym błaganiu Boga o miłosierdzie nad nami. Pozostańmy także i w tą niedzielę w naszych domach. Przeżywajmy uroczyście Eucharystię w naszych domach odświętnie ubrani, zapalmy świece obok krzyżyka czy na domowym ołtarzyku. Niech ta wyjątkowa celebracja w naszym domu przebiega w duchu wiary i miłości do Zbawiciela. Pomóżmy osobom starszym w udostępnianiu transmisji internetowych z naszego kościoła oraz z innych mediów.

3. Nie będzie w niedzielę także nabożeństwa ku czci św. Szarbela.

4. W środę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego- dzień Świętości Życia. Zachęcamy by w tym dniu podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego zagrożonego zabiciem w łonie matki. Duchowa Adopcja to modlitwa przez 9 miesięcy za jedno zagrożone zabiciem dziecko którego imię zna tylko Bóg. Instrukcje jak to zrobić i deklaracje są dostępne w internecie na stronie www.duchowa-adopcja.pl Deklaracje są także dostępne przez cały tydzień w kaplicy adoracji, wypełnione będzie można oddać w późniejszym czasie.

5. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie nieczynna. W ważnych sprawach prosimy umawiać się telefonicznie z księdzem dyżurującym w danym dniu.

6. Prosimy aby w zaplanowanych na ten tydzień pogrzebach uczestniczyli tylko najbliżsi zmarłej osoby. Pogrzeby na cmentarzach odprawiane są od „bramy cmentarnej”. Msze św. pogrzebowe w innym czasie są umawiane z rodzinami zmarłych indywidualnie.

7. Wydawanie żywności unijnej dla rodzin które oddały skierowanie z MOPSU, będzie w sobotę 28 marca, od 9.00 do 11.00.

8. Zostają odwołane także rekolekcje wielkopostne które miały się rozpocząć w przyszłą niedzielę.

9. W ciągu tygodnia otwarta będzie kaplica adoracji Pana Jezusa. Módlmy się za naszą parafię by Bóg nas zachował od zła przez wstawiennictwo św. Brata Alberta i św. Szarbela.

10. Polećmy zmarłych w minionym tygodniu parafian: Adamus Zofia Kość. 11, Roman Sap Alb.37, Leszek Marek Dyw.11, Anna Cieplicka Dyw.42, Halina Sobczyk Dyw.11. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos