Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. W dzisiejszą niedzielę z powodu stanu epidemii w naszym kraju msza św. niedzielna będzie odprawiona bez udziału wiernych. Nie mamy w tym dniu obowiązku uczestniczenia w Eucharystii. Msza św. koncelebrowana we wszystkich intencjach powierzonych nam na ten dzień będzie odprawiona o godz.11.00 i będzie transmitowana przez Internet. Odnośnik do tej transmisji jest na stronie internetowej parafii i na parafialnym fb i aplikacji mobilnej. Zachęcamy do modlitwy wspólnej w tym czasie wszystkich parafian. Przeżywajmy uroczyście Eucharystię w naszych domach odświętnie ubrani, zapalmy świece obok krzyżyka czy na domowym ołtarzyku. Niech ta wyjątkowa celebracja w naszym domu przebiega w duchu wiary i miłości do Zbawiciela. Pomóżmy osobom starszym w udostępnianiu transmisji internetowych z naszego kościoła oraz z innych mediów.

2. Można także umówić się na indywidualną spowiedź pod numerem księdza dyżurnego. Codziennie prowadzimy dyżur duszpasterski dla osób szczególnie w tych dniach potrzebujących skorzystania z Sakramentu Pokuty w sali obok kancelarii. Po spowiedzi można także przyjąć Komunię św.

3. Przypominamy że okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej trwa do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej czyli do 7 czerwca. W tym czasie ufamy jak Bóg pozwoli odprawimy swoją spowiedź i Komunię wielkanocną już bezpiecznie po ustaniu epidemii.

4. Nie będzie w niedzielę Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.

5. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa. Nie będzie tradycyjnego poświęcenia palm, konkursu palm oraz Drogi Krzyżowej ulicami naszej parafii.

6. Każdego dnia transmitujemy mszę św. o 18.00, oraz różaniec odmawiany za całą parafię przez kapłanów o 20.30. Przed mszą św. o godz. 17.40 modlimy się trwając w „modlitewnym maratonie” litanią do św. Jana Pawła II, dziesiątkiem różańca i śpiewamy Suplikacje „Święty Boże” prosząc Boga o ustanie epidemii. Łączmy się we wspólnym błaganiu Boga o miłosierdzie nad nami.

7. W tym tygodniu wypada I czwartek miesiąca – dzień modlitwy za powołanych, za naszych kleryków oraz o nowe powołania. Pamietajmy o nich w indywidualnej modlitwie. I piątek miesiąca – msza św. wynagradzająca Najśw. Sercu Pana Jezusa o 18.00. dzieci i osoby odprawiające I piątki niech przyjmą w tym dniu Komunię św. duchową a po ustaniu epidemii odprawią w należyty sposób przez przyjecie Komunii Eucharystycznej. I sobota miesiąca – msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Najśw. Maryi Panny o 18.00. Nie będzie I sobotniego czuwania – czuwajmy przy Maryi w naszych domach w duchu objawień fatimskich.

8. Nie będzie odwiedzin chorych z racji I piątku i I soboty. Prosimy przekazać tę informację sąsiadom do których chodzi zazwyczaj kapłan z Komunią św. W przypadku zagrożenia życia osób chorych można wezwać kapłana o każdej porze posługując się numerem telefonu księdza dyżurnego.

9. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie nieczynna. W ważnych sprawach prosimy umawiać się telefonicznie z księdzem dyżurującym w danym dniu.

10. W najbliższych dniach podamy informację związaną z terminem I Komunii św. w naszej parafii. Obserwując sytuację epidemiologiczną katecheci i duszpasterze skłaniają się ku przesunięciu terminu I Komunii św. na czas po wakacjach. Ostateczny termin zostanie podany wkrótce.

11. Prosimy aby w zaplanowanych na ten tydzień pogrzebach uczestniczyli tylko najbliżsi zmarłej osoby w liczbie 5 osób. Pogrzeby na cmentarzach odprawiane są od „bramy cmentarnej”. Msze św. pogrzebowe w innym czasie są umawiane z rodzinami zmarłych indywidualnie.

12. Zostają odwołane także rekolekcje wielkopostne które miały się rozpocząć w przyszłą niedzielę.

13. W ciągu tygodnia otwarta będzie kaplica adoracji Pana Jezusa. Módlmy się za naszą parafię by Bóg nas zachował od zła przez wstawiennictwo św. Brata Alberta i św. Szarbela.

14. Polećmy zmarłą w minionym tygodniu parafiankę: Janina Biernat Alb.38. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos