Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek Święto Przemienienia Pańskiego, w środę wspomnienie św. Dominika prezbitera, w czwartek Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża – Edyty Stein – dziewicy i męczennicy – Patronki Europy, w sobotę wspomnienie św. Klary – dziewicy.

2. W poniedziałek wyrusza Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę. Rozpoczęcie pielgrzymowania mszą św. na Wzgórzu Wawelskim pod przewodnictwem arcybiskupa Marka Jędraszewskiego o godz. 7.00 rano. Pamiętajmy w modlitwie o pielgrzymach szczególnie z naszej parafii a wędrujących w grupie św. Brata Alberta z ks. Krzysztofem. Jeżeli ktoś jeszcze chciałby pójść z naszą grupą 29 św. Brata Alberta prosimy o kontakt z ks. Krzysztofem po Mszy świętej.

3. Katecheza dla rodziców i chrzestnych dzieci które w najbliższym czasie przyjmą Sakrament chrztu św. w najbliższy piątek o godz. 19.00.

4. W Jubileuszowym Roku - 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę i 20-lecia działania Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej, Akcja zaprasza na pielgrzymkę do Warszawy w dniach 7. - 9. września br. Zapisy w niedziele po Mszach przedpołudniowych. Bliższe informacje w gablocie Akcji i na plakatach.

5. Rycerstwo Niepokalanej organizuje pielgrzymkę do Harmęż i Oświęcimia z okazji uczczenia 77 rocznicy męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana Marii Kolbego. Zapisy po mszy św. wieczornej u p. Jadwigi Kościołek lub telefonicznie 12 6472661. Koszt 30 zł. Wyjazd w dniu 14.08.2018 o godz.. 5.45 z parkingu obok kościoła. Zapraszamy do udziału.

6. Zachęcamy do czytania dobrej prasy katolickiej dostępnej z tyłu kościoła.

7. Chrystus, który swoim przemienieniem, na górze Tabor rozjaśnił uczniom i nam wszystkim tajemnicę Krzyża niech nam udzieli hojnego błogosławieństwa. Szczęść Boże!

 

Myśl św. Brata Alberta

Modlitwa nie zależy na uczuciach, na łzach, ale na sile woli w wykonywaniu woli Boskiej.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

352350
Dzisiaj: 69
Wczoraj: 158
Ten miesiąc: 5,694