Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. W dzisiejszą niedzielę nadal msza św. niedzielna będzie odprawiona bez udziału wiernych. Nie mamy w tym dniu obowiązku uczestniczenia w Eucharystii. Msza św. koncelebrowana we wszystkich intencjach powierzonych nam na ten dzień będzie odprawiona o godz.11.00 i będzie transmitowana przez Internet. Odnośnik do tej transmisji jest na stronie internetowej parafii i na parafialnym fb i aplikacji mobilnej. Zachęcamy do modlitwy wspólnej w tym czasie wszystkich parafian.

2. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Święty i Wielki Tydzień Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pana naszego Jezusa Chrystusa. Zapraszamy serdecznie do udziału w misteriach Triduum Paschalnego. Wszystkie nasze liturgie sprawować będziemy bez udziału wiernych a transmitowane przez Internet. Pomóżmy zwłaszcza osobom starszym w umożliwieniu śledzenia transmisji.

3. Wielki Czwartek o 18.00 Msza Św. Wieczerzy Pańskiej. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy o godz. 21.00.Transmisja w Internecie.

4. Wielki Piątek – o godz. 7.30 tzw. Ciemna Jutrznia sprawowana przez księży. Droga Krzyżowa o 15.00, o 18.00 Liturgia Wielkiego Piątku. Adoracja Pana Jezusa w grobie o 21.00. Transmisja w Internecie.

5. Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy w sobotę o godz. 20.00. Po jej zakończeniu celebrujący kapłani wyjdą z Najświętszym Sakramentem przed kościół i przy dźwięku dzwonów pobłogosławimy całą naszą parafię. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy! Transmisja w Internecie.

6. Nie będzie tradycyjnego poświęcenia pokarmów. To akt religijny który możemy uczynić sami w naszych domach. Teksty poświęcenia przed śniadaniem wielkanocnym oraz woda święcona do zabrania do swoich pojemniczków dostępne są w kaplicy adoracji przy wejściu do kancelarii.

7. Przyszła niedziela to NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO. UROCZYSTA MSZA ŚW. KONCELEBROWANA w powierzonych nam na ten dzień intencjach i transmitowana będzie o godz. 11.00.

8. Można także umówić się na indywidualną spowiedź pod numerem księdza dyżurnego. Od poniedziałku do czwartku prowadzimy dyżur duszpasterski dla osób szczególnie w tych dniach potrzebujących skorzystania z Sakramentu Pokuty w sali obok kancelarii. Po spowiedzi można także przyjąć Komunię św.

9. Przypominamy że okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej trwa do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej czyli do 7 czerwca. W tym czasie ufamy jak Bóg pozwoli odprawimy swoją spowiedź i Komunię wielkanocną już bezpiecznie po ustaniu epidemii.

10. Dziś (w niedzielę) nie będzie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.

11. W poniedziałek, wtorek i środę transmitujemy mszę św. koncelebrowaną o 18.00 we wszystkich powierzonych nam na ten dzień intencjach, oraz różaniec odmawiany za całą parafię przez kapłanów o 20.30. Przed mszą św. o godz. 17.40 modlimy się trwając w „modlitewnym maratonie” litanią do św. Jana Pawła II, dziesiątkiem różańca i śpiewamy Suplikacje „Święty Boże” prosząc Boga o ustanie epidemii. Łączmy się we wspólnym błaganiu Boga o miłosierdzie nad nami.

12. Kancelaria parafialna w tym tygodniu nadal będzie nieczynna. W ważnych sprawach prosimy umawiać się telefonicznie z księdzem dyżurującym w danym dniu.

13. Prosimy aby w zaplanowanych na ten tydzień pogrzebach uczestniczyli tylko najbliżsi zmarłej osoby w liczbie 5 osób. Pogrzeby na cmentarzach odprawiane są od „bramy cmentarnej”. Msze św. pogrzebowe w innym czasie są umawiane z rodzinami zmarłych indywidualnie.

14. W ciągu Wielkiego Tygodnia otwarta będzie kaplica adoracji Pana Jezusa. Prosimy aby zatrzymywać się tam na krótką modlitwę mając na uwadze kategoryczne przestrzeganie nakazu by w kaplicy znajdowało się 5 osób. Bądźmy dla siebie wyrozumiali tak by ci którzy zechcą mogli nawiedzić Pana Jezusa przynajmniej na krótką chwilę modlitwy. Módlmy się za naszą parafię, by Bóg nas zachował od zła przez wstawiennictwo św. Brata Alberta i św. Szarbela.

15. Bardzo serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary składane w kancelarii jak i na konto bankowe w tych trudnych dniach. To z nich utrzymywana jest zarówno świątynia i jej otoczenie, dom parafialny i znajdujące się w nim sale spotkań. Z przychodów z tacy i tych ofiar wypłacane są też wynagrodzenia personelowi parafii, poza duchownymi.

16. Wszystkim parafianom składamy najserdeczniejsze życzenia. Niech Pan Zmartwychwstały Zwycięzca śmierci, niepokojów, lęków oraz piekła i szatana obdarzy nas wszystkich prawdziwym pokojem który tylko On może dać człowiekowi. Radosnego Alleluja!

17. Polećmy oczekujące na pogrzeb parafianki: Krystyna Milczanowska Kość.6, Barbara Tymczak II Pułku 6. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos