Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek Święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej, we wtorek wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika, w środę Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – święto obowiązujące - msze św. w naszym kościele w porządku niedzielnym. Po każdej mszy św. poświęcimy przyniesione do kościoła zioła i kwiaty czcząc Matkę Bożą Zielną, jako najpiękniejszy kwiat ludzkości wybrany przez Boga. W piątek Święto św. Jacka – prezbitera patrona Archidiecezji Krakowskiej.

2. W piątek po mszy św. Wieczornej Koronka do Miłosierdzia Bożego.

3. Uprzejmie informujemy, iż osoby z naszej parafii, które chcą otrzymywać żywność unijną, powinny w najbliższym czasie zgłosić się do swoich MOPSÓW na osiedlu Teatralnym. Informujemy, że został rozszerzony krąg potrzebujących. W dni powszednie zapraszamy potrzebujących po żywność z krótkim terminem do spożycia o godz. 13.30.

4. Zachęcamy w czasie wakacyjnym do lektury z dobrej prasy katolickiej dostępnej w kościele.

5. Maryja Królowa Wniebowzięta oraz świeci tego tygodnia niech wypraszają nam łaski Boże w czasie pracy oraz wakacyjnego wypoczynku.

6. W ostatnim czasie odeszli z naszej wspólnoty: Zofia Okrajek Kościuszkowskie 9, Stefania Oleksy Kościuszkowskie 6, Jan Mucha Kościuszkowskie 9, Janusz Jurowicz 2 Pułku 15, Bolesław Szczepański Albertyńskie 28, Teresa Wójcik Dywizjonu 62, Kazimierz Stach Dywizjonu 26. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

 

Myśl św. Brata Alberta

W myślach o Bogu i o przyszłych rzeczach znalazłem szczęście i spokój, którego daremnie szukałem w życiu.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

352359
Dzisiaj: 78
Wczoraj: 158
Ten miesiąc: 5,703