Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. Niedziela Bożego Miłosierdzia. Msza św. koncelebrowana we wszystkich intencjach powierzonych nam na ten dzień będzie odprawiona o godz.11.00 i będzie transmitowana przez internet. Po mszy św. wystawienie Najśw. Sakramentu, Koronka do Miłosierdzia Bożego i Suplikacje o ustanie epidemii i o dobry urodzajny deszcz dla ziemi. Odnośnik do transmisji jest na stronie internetowej parafii i na parafialnym fb i aplikacji mobilnej. Zachęcamy do modlitwy wspólnej w tym czasie wszystkich parafian. Korzystajmy także z dostępnych z transmisji telewizyjnych, a Komunię św. przyjmujmy w sposób duchowy.

2. Od poniedziałku wracamy do celebrowania Eucharystii w naszym kościele o 6.30, 7.00 i 18.00. Przed mszą o 17.40 „maraton modlitewny” i Suplikacje o ustanie epidemii i urodzajny deszcz dla ziemi. Zgodnie z rozporządzeniem władz państwowych o 1 osobie na 15 m. kw. Informujemy, iż nasz kościół ma razem z chórem powierzchnię 1600 metrów kwadratowych. W związku z tym na każdej mszy św. może być w świątyni 106 osób. Wchodząc do świątyni dezynfekujmy przy drzwiach nasze dłonie, pamiętajmy o obowiązku zasłaniana nosa i ust maseczką. Pamiętajmy o zachowaniu w świątyni bezpiecznej odległości 2 metrów od drugiej osoby.

3. Od poniedziałku Sakrament Pokuty będziemy sprawować nadal w sali obok kancelarii. W tygodniu spowiedź od 6.15-7.15 oraz od 17.30 do 18.15. Zachęcamy by w tych godzinach korzystać z Sakramentu Pokuty.

4. W niedziele spowiedź św. 15 minut przed każdą mszą św. w sali obok kancelarii.

5. W środę nie będzie nabożeństwa ku czci św. Ojca Szarbela. W kaplicy adoracji będzie od jutra dostępny olej św. Szarbela który można z wiarą użyć przeznaczony dla chorych. Do skarbony w kaplicy adoracji można złożyć intencje na mszę św. wspólną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Ojca Szarbela, która będzie odprawiona w środę o 18.00. Różaniec w tych intencjach odmówimy o 20.00, transmitowany przez internetowy kanał naszej parafii.

6. W czwartek w liturgii Uroczystość św. Wojciecha Biskupa i Męczennika – Głównego Patrona Polski. W piątek przed mszą wieczorną Nowenna do św. Brata Alberta Patrona naszej parafii.

7. W tym najbliższym tygodniu nie będziemy już transmitować mszy św. o 18.00. Zapraszamy codziennie na różaniec odmawiany za całą parafię przez kapłanów o 20.30 transmitowany jak dotychczas. Łączmy się wspólnie w wołaniu do Boga o miłosierdzie nad nami, o łaskę dla zakażonych i za naszych zmarłych.

8. W przyszłą niedzielę msze św. odprawimy w zwykłym porządku niedzielnym zachowując liczbę 106 osób na każdej mszy św. wejście do kościoła będzie tylko przez drzwi główne. Komunii św. udzielać będziemy najpierw wszystkim którzy przyjmować będą Eucharystię na rękę do czego w związku z ryzykiem zakażenia bardzo gorąco wszystkich zachęcamy. Trzymamy lewą dłoń na prawej na którą kapłan położy hostię robimy krok na bok i uchylając maseczkę spożywamy Ciało Pańskie.

9. Kancelaria parafialna w tym tygodniu nadal będzie nieczynna. W ważnych sprawach prosimy umawiać się telefonicznie z księdzem dyżurującym w danym dniu.

10. Prosimy aby w zaplanowanych na ten tydzień pogrzebach uczestniczyli tylko najbliżsi zmarłej osoby w liczbie 5 osób. Pogrzeby na cmentarzach odprawiane są od „bramy cmentarnej”. Msze św. pogrzebowe w innym czasie są umawiane z rodzinami zmarłych indywidualnie.

11. Codziennie otwarta będzie kaplica adoracji Pana Jezusa. Prosimy aby zatrzymywać się tam na krótką modlitwę mając na uwadze kategoryczne przestrzeganie nakazu by w kaplicy znajdowało się 5 osób. Bądźmy nadal dla siebie wyrozumiali tak by ci którzy zechcą mogli nawiedzić Pana Jezusa przynajmniej na krótką chwilę modlitwy. Módlmy się za naszą parafię, by Bóg nas zachował od zła przez wstawiennictwo św. Brata Alberta i św. Szarbela.

12. Bardzo serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary składane w kancelarii jak i na konto bankowe w tych trudnych dniach. To z nich utrzymywana jest zarówno świątynia i jej otoczenie, dom parafialny i znajdujące się w nim sale spotkań. Z przychodów z tacy i tych ofiar wypłacane są też wynagrodzenia personelowi parafii, poza duchownymi.

13. Polećmy zmarłych w ostatnim czasie naszych parafian: Halina Maria Seidl-Śmiechowska II Pułku 6, Stanisław Kutela Dyw.5, Zofia Badura Dyw.19, Jan Pyzik Kość. 6, Stanisława Pierzchała Kość.6. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos