Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. Kalendarz liturgiczny tego tygodnia: w środę Święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła – Patronki Europy. W sobotę Uroczystość Najśw. Maryi Panny Królowej Polski – liturgicznie przeniesione święto z niedzieli 3 maja. I Komunia św. w naszym kościele zostaje przełożona na niedzielę 13 września, rocznica na niedzielę 20 września.

2. Msza św. odprawiana o godz. 11.00 w niedziele będzie transmitowana przez internet. Po mszy św. wystawienie Najśw. Sakramentu, Suplikacje o ustanie epidemii i o dobry urodzajny deszcz dla ziemi. Odnośnik do transmisji jest na stronie internetowej parafii i na parafialnym fb i aplikacji mobilnej. W niedziele w dalszym ciągu nie mamy obowiązku uczestniczenia we mszy św. W naszym kościele może zgodnie z rozporządzeniem sanitarnym przebywać 106 osób. Będziemy wpuszczać do kościoła tylko tę liczbę wiernych. Wejście do kościoła będzie tylko przez drzwi główne. Komunii św. udzielać będziemy najpierw wszystkim którzy przyjmować będą Eucharystię na rękę do czego w związku z ryzykiem zakażenia bardzo gorąco wszystkich zachęcamy. Trzymamy lewą dłoń na prawej na którą kapłan położy hostię robimy krok na bok i uchylając maseczkę spożywamy Ciało Pańskie.

3. Zachęcamy do modlitwy wspólnej w tym czasie wszystkich parafian. Korzystajmy z dostępnych z transmisji telewizyjnych, a Komunię św. przyjmujmy w sposób duchowy. Korzystajmy ze mszy świętych w ciągu tygodnia.

4. I czwartek módlmy się o powołania kapłańskie zakonne i misyjne, za naszych kleryków i wszystkich powołanych. Kuria Metropolitalna informuje, iż nasz kleryk Mateusz Hajduga przyjmie 8 maja święcenia diakonatu. Otoczmy go w tych dniach szczególną modlitwą.

5. W tym tygodniu I piątek miesiąca msze św. jak w każdy dzień powszedni dodatkowa msza św. o 17.00. Spowiedź od 16.00. Msza św. wynagradzająca Najśw. Sercu Pana Jezusa ze Strażą Honorową o 18.00. Czas epidemii zgodnie z wytycznymi Episkopatu polski nie przerywa odprawiania I piątków, kiedy nie możemy być w kościele – przyjmijmy Pana Jezusa w duchowej Komunii. Nie pójdziemy jeszcze w tym miesiącu do chorych. W razie konieczności, pogorszenia stanu zdrowia i w niebezpieczeństwie śmierci można poprosić kapłana w każdej chwili.

6. I sobota miesiąca – o 16.45 różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu, a o 18.00 msza św. z Rycerstwem Niepokalanej.

7. Msze w tygodniu w naszym kościele o 6.30, 7.00 i 18.00. Przed mszą o 17.40 „maraton modlitewny” i Suplikacje o ustanie epidemii i urodzajny deszcz dla ziemi. Wchodząc do świątyni dezynfekujmy przy drzwiach nasze dłonie, pamiętajmy o obowiązku zasłaniana nosa i ust maseczką. Pamiętajmy o zachowaniu w świątyni bezpiecznej odległości 2 metrów od drugiej osoby.

8. Sakrament Pokuty będziemy sprawować nadal w sali obok kancelarii. W tygodniu spowiedź od 6.15-7.15 oraz od 17.30 do 18.15. Zachęcamy by w tych godzinach korzystać z Sakramentu Pokuty.

9. W niedziele spowiedź św. 15 minut przed każdą mszą św. w sali obok kancelarii.

10. Do skarbony w kaplicy adoracji można złożyć intencje na mszę św. wspólną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy która będzie odprawiona w środę o 18.00.

11. Zapraszamy codziennie na różaniec odmawiany za całą parafię przez kapłanów o 20.30 transmitowany jak dotychczas. Łączmy się wspólnie w wołaniu do Boga o miłosierdzie nad nami, o łaskę dla zakażonych i za naszych zmarłych.

12. Kancelaria parafialna w tym tygodniu nadal będzie nieczynna. W ważnych sprawach prosimy umawiać się telefonicznie z księdzem dyżurującym w danym dniu.

13. W pogrzebach uczestniczyć może większa liczba osób – 50. Pogrzeby na cmentarzach odprawiane są od „bramy cmentarnej”. Msze św. pogrzebowe w innym czasie są umawiane z rodzinami zmarłych indywidualnie.

14. Codziennie otwarta będzie kaplica adoracji Pana Jezusa. Trwajmy na modlitwie zachowując środki ostrożności sanitarnej zgodnie z przepisami.

15. Bardzo serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary składane w kancelarii jak i na konto bankowe w tych trudnych dniach. To z nich utrzymywana jest zarówno świątynia i jej otoczenie, dom parafialny i znajdujące się w nim sale spotkań. Z przychodów z tacy i tych ofiar wypłacane są też wynagrodzenia personelowi parafii, poza duchownymi.

16. Polećmy zmarłych w ostatnim czasie naszych parafian: Magdalena Agata Szałas Kość. 6, Henryk Janusz Jurek Dyw.5. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos