Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. Kalendarz liturgiczny tego tygodnia: w poniedziałek wspomnienie św. Floriana – męczennika, we wtorek św. Stanisława Kazimierczyka – prezbitera, w środę Święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba, w piątek Uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika Patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej. W tym dniu nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

2. W tym tygodniu I czwartek miesiąca. Módlmy się o powołania kapłańskie zakonne i misyjne, za naszych kleryków i wszystkich powołanych. Ten tydzień jest w Kościele przeżywany jako Tydzień Modlitw o Powołania.

3. W piątek w królewskiej katedrze wawelskiej przyjmie święcenia diakonatu nasz parafianin kleryk Mateusz Hajduga. Polecajmy go Bogu w modlitwach zwłaszcza w tym tygodniu kiedy przeżywa rekolekcje zamknięte przed święceniami.

4. Msza św. niedzielna odprawiana o godz.11.00 będzie transmitowana przez internet.

5. Zachęcamy do korzystania z mszy św. w tygodniu. Nadal obowiązuje nas dyspensa od udziału w niedzielnej mszy św.

6. Sakrament Pokuty będziemy sprawować nadal w sali obok kancelarii. W tygodniu spowiedź od 6.15-7.15 oraz od 17.30 do 18.15. Zachęcamy by w tych godzinach korzystać z Sakramentu Pokuty.

7. W niedziele spowiedź św. 15 minut przed każdą mszą św. w sali obok kancelarii.

8. Do skarbony w kaplicy adoracji można złożyć intencje na mszę św. wspólną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy która będzie odprawiona w środę o 18.00.

9. Nabożeństwo majowe codziennie odprawiać będziemy o 17.30.

10. Papież Franciszek w specjalnym liście prosi nas o modlitwę różańcową w maju: „ Dlatego postanowiłem, żeby w maju zaproponować wszystkim odkrycie na nowo piękna odmawiania różańca w domu. Można to uczynić razem lub samemu, zadecydujcie w zależności od sytuacji, doceniając obie możliwości. Ale w każdym przypadku jest pewien sekret, aby to uczynić: prostota; i łatwo znaleźć, także w internecie, dobre wzorce modlitwy, które można zastosować. Ponadto ofiarowuję wam teksty dwóch modlitw do Matki Bożej, które możecie odmawiać na zakończenie Różańca, a które sam będę odmawiał w maju, w duchowej jedności z wami”. – tyle Papież.
Dlatego zapraszamy od poniedziałku do piątku o godz..20.30 na różaniec. Odmawiać go będziemy za całą parafię, w setną rocznicę urodzin Jana Pawła II, o ustanie epidemii i pokój na świecie oraz o dobre urodzaje w tym roku. Nie będzie już transmitowany jak dotychczas. O 20.15 będzie otwarty kościół, i kto zechce może przyjść na wspólną modlitwę zachowując przepisy sanitarne. Łączmy się wspólnie także w naszych domach w wołaniu do Boga o miłosierdzie nad nami, o łaskę dla zakażonych i za naszych zmarłych.

11. Kancelaria parafialna będzie nieczynna. W ważnych sprawach prosimy umawiać się telefonicznie z księdzem dyżurującym w danym dniu.

12. Codziennie otwarta będzie kaplica adoracji Pana Jezusa. Trwajmy na modlitwie zachowując środki ostrożności sanitarnej zgodnie z przepisami.

13. Bardzo serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary składane na tacę, konto bankowe na utrzymanie parafii. Bóg zapłać wszystkim za troskę o materialną stronę parafii.

14. Polećmy zmarłych w ostatnim czasie naszych parafian: Helena Michońska Kość.10, Jan Kopeć Alb.37, Małgorzata Legutek Skarżyńskiego 4, Alfreda Konior Kość 9, Edward Kurdziel Dyw. 17. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos