Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek św. Bernarda opata i doktora Kościoła, we wtorek św. Piusa X Papieża, w środę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej, w piątek Święto św. Bartłomieja Apostoła. W przyszłą niedzielę Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.

2. Akcja katolicka naszej parafii zaprasza na pielgrzymkę do Warszawy w dniach 7. - 9. września br. Bliższe informacje w gablocie Akcji i na plakatach.

3. Serdecznie zapraszamy wszystkich którzy pielgrzymowali pieszo na Jasną Górę z grupą nr 29 świętego Brata Alberta na spotkanie popielgrzymkowe, które odbędzie się w przyszłą niedzielę 26 sierpnia w naszej parafii.
W programie: o godz. 16.00 – Msza święta a po niej prezentacja zdjęć oraz spotkanie przy stole w Auli.

4. Także w przyszłą niedzielę gościć będziemy Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, którzy będą głosili kazania i rozprowadzali kalendarze misyjne na rok 2019. Ofiary złożone za kalendarze są przeznaczone na misje prowadzone przez to zgromadzenia zakonne.

5. Zachęcamy do czytania dobrej prasy katolickiej dostępnej z tyłu kościoła.

6. Niech Maryja którą będziemy czcili w tym tygodniu jako Królową oraz patroni najbliższych dni wypraszają nam zdrowie i błogosławieństwo Boże.

7. W ostatnich dniach odeszli z naszej wspólnoty parafianie: Helena Sroka Dywizjonu 26, Maria Krysińska Albertyńskie 19, Leon Cholewa Dywizjonu 44, Emil Białończyk Albertyńskie 22. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Myśl św. Brata Alberta

Zbytnia zapobiegliwość to rzecz niestosowna, lepiej Zdrowaś Maryjo zmówić na tę intencję.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

367214
Dzisiaj: 135
Wczoraj: 307
Ten miesiąc: 10,814