Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. Kalendarz liturgiczny tego tygodnia: w środę wspomnienie Najśw. Maryi Panny z Fatimy, w czwartek Święto św. Macieja Apostoła, w sobotę Święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika głównego Patrona Polski.

2. W środę nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczniemy je odmówieniem różańca fatimskiego i nabożeństwem majowym o godz. 17.00. O 18.00 msza św. z kazaniem fatimskim. Nabożeństwo poprowadzi ks. Dariusz Talik – archidiecezjalny duszpasterz akademicki. Ponieważ w naszym kościele może przebywać 106 osób nabożeństwo fatimskie będzie transmitowane przez internet. Łączmy się we wspólnej modlitwie. Zapraszamy także na różaniec codziennie od poniedziałku do piątku o 20.30 do naszego kościoła. Po różańcu jest możliwość przyjęcia Komunii św.

3. W piątek w królewskiej katedrze wawelskiej przyjął święcenia diakonatu nasz parafianin kleryk Mateusz Hajduga. Serdecznie mu gratulujemy i dziękujemy za głoszone dziś na mszach słowo Boże. Życzymy mu obfitych darów Bożych przygotowaniu do święceń kapłańskich. Szczęść Boże!

4. Zachęcamy do korzystania z mszy św. w tygodniu. Nadal obowiązuje nas dyspensa od udziału w niedzielnej mszy św. Msza św. odprawiana o godz.11.00 będzie transmitowana przez internet.

5. Sakrament Pokuty będziemy sprawujemy w sali obok kancelarii. W tygodniu spowiedź od 6.15-7.15 oraz od 17.30 do 18.15. Zachęcamy by w tych godzinach korzystać z Sakramentu Pokuty. W niedziele spowiedź św. 15 minut przed każdą mszą św.

6. Nabożeństwo majowe codziennie odprawiać będziemy o 17.30.

7. W ważnych sprawach kancelaryjnych prosimy umawiać się telefonicznie z księdzem dyżurującym w danym dniu.

8. Informujemy iż zaplanowany na dzień 24 maja b.r. Sakrament Bierzmowania został przełożony na jesień. Termin zostanie podany po uzgodnieniu z biskupem, kiedy będzie to możliwe i ustaną przeszkody epidemiczne.

9. Bardzo serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary składane na tacę, konto bankowe, w kopertach od rodzin przeznaczone na utrzymanie parafii. Bóg zapłać wszystkim za troskę o parafię.

10. Wydawanie żywności unijnej dla rodzin które oddały skierowania z MOPSU w sobotę 16 maja od godz. 8.00 do 10.00

11. Polećmy zmarłych w ostatnim czasie naszych parafian Marian Franciszek Górecki Alb.24, Janina Wyszogrodzka Alb. 30. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos