Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. Kalendarz liturgiczny tego tygodnia przynosi nam: we wtorek wspomnienie św. Filipa Neri – prezbitera, w piątek wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej – dziewicy, w przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

2. Wraz ze Wspólnotą Odnowy w Duchu Świętym zapraszamy serdecznie wszystkich parafian na czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego. Początek w sobotę o godz. 20:00. Czuwanie zakończy się uroczystą Eucharystią ok. godz.22.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3. Sakrament Pokuty będziemy sprawować nadal w sali obok kancelarii. W tygodniu spowiedź od 6.15-7.15, oraz od 17.30 do 18.15. Zachęcamy by w tych godzinach korzystać z Sakramentu Pokuty. W niedziele spowiedź św. 15 minut przed każdą mszą św. Okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej trwa jeszcze do 7 czerwca.

4. Nabożeństwo majowe codziennie odprawiać będziemy o 17.30. Przy nabożeństwie także Septenna do Ducha Świętego. Polecajmy w tych dniach w modlitwie diakonów naszej archidiecezji przeżywających przygotowanie do sobotnich święceń kapłańskich.

5. Zgodnie z prośbą Papieża Franciszka zapraszamy codziennie od poniedziałku do piątku na modlitwę różańcową o 20.30.

6. Kancelaria parafialna będzie czynna w normalnych godzinach. Prosimy by oczekując przed kancelarią zachowywać bezpieczną odległość i inne przepisy sanitarne.

7. Bardzo serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary składane na tacę, konto bankowe, w kopertach od rodzin przeznaczone na utrzymanie parafii. Bóg zapłać wszystkim za troskę o parafię. Pojawiła się na naszej stronie internetowej parafii możliwość wpłaty przez płatności online. Można skorzystać także i z tej możliwości. Bóg zapłać!

8. Zakupiliśmy stojaki do dezynfekcji rąk przy wejściach do świątyni (wystarczy podłożyć dłoń – nie trzeba niczego naciskać – płyn podawany jest automatycznie)

9. Zachęcamy do korzystania z prasy religijnej by wspierać rozwój mediów katolickich. Niektóre tytuły katolickie niestety przestają istnieć. Prasa jest dostępna z tyłu kościoła.

10. Polećmy zmarłych w ostatnim czasie naszych parafian: Stanisław Drogosz 2 Pułku 2, Stanisław Wrona 2 Pułku 13, Józef Krzysztof Krzywda Dyw. 10. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos