Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek św. Moniki, we wtorek św. Augustyna biskupa i doktora Kościoła, w środę wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela, w sobotę wspomnienie bł. Bronisławy – dziewicy.

2. W sobotę w Kalwarii tradycyjna już 46 Pielgrzymka Młodzieży REKODZIĘKCZYNIENIE za przeżyte szczęśliwie wakacje, rekolekcje i pielgrzymki. Zachęcamy do udziału. Rozpoczęcie pielgrzymki o godz. 9.00.

3. Serdecznie zapraszamy wszystkich którzy pielgrzymowali pieszo na Jasną Górę z grupą nr 29 świętego Brata Alberta na spotkanie popielgrzymkowe, które odbędzie się dzisiaj, w niedzielę 26 sierpnia w naszej parafii.
W programie: o godz. 16.00 – Msza święta, a po niej prezentacja zdjęć oraz spotkanie przy stole w Auli.

4. Dziś gościmy Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, którym dziękujemy za kazania na mszach św. Ojcowie rozprowadzają kalendarze misyjne na rok 2019. Ofiary złożone za kalendarze są przeznaczone na misje prowadzone przez to zgromadzenia zakonne. Bóg zapłać!

5. Osoby z naszej parafii, które chcą otrzymywać żywność unijną, powinny w najbliższym czasie zgłosić się do swoich MOPSÓW na osiedlu Teatralnym. Informujemy, że został rozszerzony krąg potrzebujących.
W dni powszednie zapraszamy potrzebujących po żywność z krótkim terminem do spożycia o godz. 13.30

6. Zachęcamy do czytania dobrej prasy katolickiej dostępnej z tyłu kościoła. Dziękujemy za wspólną modlitwę i złożone ofiary. Wszystkim życzymy błogosławionego czasu nadchodzącego tygodnia.

7. W ostatnich dniach odeszli z naszej wspólnoty parafianie: Elżbieta Mateja Kościuszkowskie 9, Piotr Parzelski Albertyńskie 29, Maciej Sadowski 2 Pułku 3. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Myśl św. Brata Alberta

Matkę Najświętszą obieram za opiekunkę w moich trudnościach. Chcę Ją czcić osobnym nabożeństwem przez cały ciąg życia i całą wieczność.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

383589
Dzisiaj: 44
Wczoraj: 431
Ten miesiąc: 12,584