Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. Kalendarz liturgiczny tego tygodnia: jutro Święto Najśw. Maryi Panny Matki Kościoła, w środę wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i towarzyszy, w czwartek Święto Chrystusa Najwyższego i Wiecznego kapłana, w przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – kończy się okres spowiedzi i komunii św. wielkanocnej.

2. Zgodnie z wytycznymi władz państwowych nie obowiązuje już limit wiernych w kościołach. Należy jednak zachowywać bezpieczną odległość oraz obowiązek zakrywania ust i nosa. Apelujemy o odpowiedzialność w tym względzie w czasie nabożeństw w naszym kościele.

3. Zgodnie z dekretem księdza arcybiskupa Marka Jędraszewskiego "przestaje obowiązywać ogólna dyspensa od obowiązku niedzielnego uczestnictwa w Mszy świętej". Obowiązuje ona dla osób które spełniają następujące kryteria: a) osoby w wieku 65 lat i więcej, b) osoby z objawami infekcji (kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.), c) osoby, które czują obawę przed zarażeniem. Zachęcamy do udziału w Eucharystii w dni powszednie.

4. Zachowajmy także porządek przy przyjmowaniu Komunii św. w naszym kościele. W rzędach jak do tej pory podchodźmy przyjmując Komunię św. na rękę. Kładziemy lewą rękę na prawą czyniąc tron dla Pana Jezusa – wykorzystajmy tę niezwykłą chwilę na moment adoracji Jezusa w naszej dłoni, i odchodząc krok na bok w obecności kapłana prawą ręką podajemy hostię do ust i spożywamy Ciało Pańskie. Osoby przyjmujące Komunię św. do ust prosimy aby czyniły to tylko z prawej i lewej strony przy filarze, przy stopniu komunijnym. Apelujemy by zachowywać taki właśnie porządek. Jeśli od razu nie będzie ks. przy stopniu komunijnym zaczekajmy cierpliwie, aż ksiądz udzieli na rękę i przyjdzie do nas.

5. W tym tygodniu wypada I czwartek miesiąca – dzień szczególnej modlitwy za kapłanów, naszych kleryków i wszystkich powołanych. I piątek miesiąca – spowiedź od godz.16.00. Msza św. wynagradzająca Najśw. Sercu Pana Jezusa wraz ze Strażą Honorową o 18.00.Wznawiamy odwiedziny chorych z zachowaniem środków ostrożności i przepisów sanitarnych. Prosimy chorych i bliskich o informację telefoniczną gdyby ktoś z chorych miał obawy zdrowotne o odłożeniu wizyty kapłana z Panem Jezusem. Ks. Kamil pójdzie do chorych od 9.00. Ks. proboszcz i pozostali kapłani pójdą do chorych w sobotę od 9.00. I sobota miesiąca, o godz. 16.45 czuwanie modlitewne w duchu fatimskim prowadzone przez Rycerstwo Niepokalanej. Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu N.M.P z Rycerstwem o godz. 18.00.

6. Sakrament Pokuty sprawujemy nadal w salach obok kancelarii. W tygodniu spowiedź od 6.15, oraz od 17.30. W niedziele 15 minut przed każdą mszą św.

7. Dziękujemy wszystkim którzy przez ostatni miesiąc modlili się z nami w kościele na różańcu jak prosił nas o to Papież Franciszek. Od poniedziałku zapraszamy serdecznie na nabożeństwo czerwcowe i maraton modlitewny codziennie o godz. 17.30.

8. Bardzo serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary składane na utrzymanie parafii. Bóg zapłać! Na stronie internetowej parafii jest możliwość wpłaty przez płatności online. Można skorzystać także i z tej możliwości . Bóg zapłać!

9. Tegoroczna procesja Bożego Ciała odbędzie się po mszy św. o 9.30 wokół naszego kościoła. O przygotowanie ołtarzy prosimy jak dotychczas grupy i wspólnoty parafialne. Porządek mszy św. w Boże Ciało będzie następujący: 6.30, 8.00,9.30 z procesją, 13.00,14.15, 16.00,18.00,19.15.

10. Serdeczne podziękowanie składamy państwu Anieli i Wojciechowi Luksom za 37 letnią posługę sprzątania domu katechetycznego. Bóg zapłać!

11. Zachęcamy do korzystania z prasy religijnej by wspierać rozwój mediów katolickich. Prasa jest dostępna z tyłu kościoła.

12. Polećmy zmarłych w ostatnim czasie naszych parafian: Anna Alicja Aleksander Dyw.5, Stanisław Józef Leśniak Alb.33, Władysław Mokry Kość. 6, Stanisław Kopacz Dyw.42. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

Wakacyjny porządek Mszy niedzielnych:
6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 13:00, 18:00, 19:15

Kancelaria parafialna czynna w czasie wakacji:
poniedziałek - środa - piątek: 16:00 - 17:30

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos