Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. Kalendarz liturgiczny tego tygodnia: jutro wspomnienie św. Jadwigi Królowej, w piątek wspomnienie bł. Piotra Dańkowskiego prezbitera i męczennika oraz towarzyszy, w sobotę wspomnienie św. Antoniego Padewskiego prezbitera i doktora Kościoła.

2. W czwartek Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Po mszy św. o 9.30 procesja do czterech ołtarzy wokół naszego kościoła. Zachowajmy bezpieczny dystans oraz obowiązek zasłaniania ust i nosa. Porządek mszy św. niedzielny – nie będzie mszy św. o godz. 11.00. Prosimy wspólnoty parafialne o przygotowanie symbolicznych ołtarzy.Za udział w procesji można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. W czasie Oktawy Bożego Ciała codziennie procesja wokół kościoła z Najśw. Sakramentem ze śpiewem litanii do Najśw. Serca Pana Jezusa rozpoczynać się będzie o 17.30.

4. W sobotę kolejne Nabożeństwo Fatimskie. O 17.00 różaniec fatimski, a po nim procesja wokół kościoła i msza św. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy uroczystość odpustową w naszym kościele ku czci św. Brata Alberta Patrona naszej parafii. O godz. 11.00 uroczysta msza św. z procesją wokół kościoła. Sumę odprawiać będzie nasz ks. Prałat Jan Bielański i razem z nim będziemy dziękować Bogu za 40 lat jego posługi w naszej parafii, która to rocznica przypada w tym roku. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

6. Wszystkich tegorocznych maturzystów zapraszamy na Mszę świętą dziś o godz. 19.15 a po niej na specjalne błogosławieństwo na czas egzaminów. A wszystkich ośmioklasistów w przyszłą niedzielę 14 czerwca również na Mszę świętą o 19.15 z uroczystym błogosławieństwem przed egzaminami.

7. Sakrament Pokuty sprawować będziemy od poniedziałku na powrót w naszych konfesjonałach. Prosimy aby spowiadać się w maseczkach, tylko z jednej strony tam gdzie umieszczony jest środek dezynfekcyjny i jednorazowe chusteczki. Prosimy by każdy użył środka dezynfekującego po spowiedzi.

8. Bardzo serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary składane na utrzymanie parafii. Bóg zapłać!

9. Zachęcamy do korzystania z prasy religijnej, jest ona dostępna z tyłu kościoła.

10. Od 22.06.2020 r. w Archidiecezji Krakowskiej zostaje wznowiona działalność Poradni Życia Rodzinnego oraz katechez przygotowujących do sakramentu małżeństwa w trybie stacjonarnym. Do Poradni Życia Rodzinnego przy naszej parafii obowiązują zapisy on-line poprzez stronę Fundacji Towarzyszenia Rodzinie. Adres strony: ftrodzinie.pl Poradnia będzie czynna we wtorki od 18.00-20.00. Osoby niezapisane poprzez system nie będą przyjmowane w Poradni.

11. Polećmy zmarłych w ostatnim czasie naszych parafian: Irena Stefania Farnaus Alb.22, Marek Anatol Stankowski Kość. 6, Władysław Wrona 2 Pułku 9, Euzebiusz Chwastowski Dyw.18, Barbara Zawartka Alb.30, Kazimierz Liszka Alb.38, Danuta Grucel alb 37. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

Myśl św. Brata Alberta

Krzyż jest tajemnicą, wymaga wiary. Krzyż jest światłem, które oświeca umysł, szczęśliwy kto mu odda serce i dostanie łaskę miłowania.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

392998
Dzisiaj: 21
Wczoraj: 174
Ten miesiąc: 6,197