Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. Kalendarz liturgiczny tego tygodnia: jutro wspomnienie św. Jadwigi Królowej, w piątek wspomnienie bł. Piotra Dańkowskiego prezbitera i męczennika oraz towarzyszy, w sobotę wspomnienie św. Antoniego Padewskiego prezbitera i doktora Kościoła.

2. W czwartek Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Po mszy św. o 9.30 procesja do czterech ołtarzy wokół naszego kościoła. Zachowajmy bezpieczny dystans oraz obowiązek zasłaniania ust i nosa. Porządek mszy św. niedzielny – nie będzie mszy św. o godz. 11.00. Prosimy wspólnoty parafialne o przygotowanie symbolicznych ołtarzy.Za udział w procesji można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. W czasie Oktawy Bożego Ciała codziennie procesja wokół kościoła z Najśw. Sakramentem ze śpiewem litanii do Najśw. Serca Pana Jezusa rozpoczynać się będzie o 17.30.

4. W sobotę kolejne Nabożeństwo Fatimskie. O 17.00 różaniec fatimski, a po nim procesja wokół kościoła i msza św. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy uroczystość odpustową w naszym kościele ku czci św. Brata Alberta Patrona naszej parafii. O godz. 11.00 uroczysta msza św. z procesją wokół kościoła. Sumę odprawiać będzie nasz ks. Prałat Jan Bielański i razem z nim będziemy dziękować Bogu za 40 lat jego posługi w naszej parafii, która to rocznica przypada w tym roku. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

6. Wszystkich tegorocznych maturzystów zapraszamy na Mszę świętą dziś o godz. 19.15 a po niej na specjalne błogosławieństwo na czas egzaminów. A wszystkich ośmioklasistów w przyszłą niedzielę 14 czerwca również na Mszę świętą o 19.15 z uroczystym błogosławieństwem przed egzaminami.

7. Sakrament Pokuty sprawować będziemy od poniedziałku na powrót w naszych konfesjonałach. Prosimy aby spowiadać się w maseczkach, tylko z jednej strony tam gdzie umieszczony jest środek dezynfekcyjny i jednorazowe chusteczki. Prosimy by każdy użył środka dezynfekującego po spowiedzi.

8. Bardzo serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary składane na utrzymanie parafii. Bóg zapłać!

9. Zachęcamy do korzystania z prasy religijnej, jest ona dostępna z tyłu kościoła.

10. Od 22.06.2020 r. w Archidiecezji Krakowskiej zostaje wznowiona działalność Poradni Życia Rodzinnego oraz katechez przygotowujących do sakramentu małżeństwa w trybie stacjonarnym. Do Poradni Życia Rodzinnego przy naszej parafii obowiązują zapisy on-line poprzez stronę Fundacji Towarzyszenia Rodzinie. Adres strony: ftrodzinie.pl Poradnia będzie czynna we wtorki od 18.00-20.00. Osoby niezapisane poprzez system nie będą przyjmowane w Poradni.

11. Polećmy zmarłych w ostatnim czasie naszych parafian: Irena Stefania Farnaus Alb.22, Marek Anatol Stankowski Kość. 6, Władysław Wrona 2 Pułku 9, Euzebiusz Chwastowski Dyw.18, Barbara Zawartka Alb.30, Kazimierz Liszka Alb.38, Danuta Grucel alb 37. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos