Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu imieniny przeżywa ks. Paweł Andrejczuk. W dniu 14 lipca imieniny obchodzi ks. Kamil Gołuszka. Z powodu wakacyjnego czasu w intencji obu solenizantów modlić się będziemy w poniedziałek podczas mszy św. o 18.00. Obydwom solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia i wszelkich darów Bożych w kapłańskim życiu. Szczęść Boże! W piątek Święto św. Tomasza Apostoła, w sobotę rocznica poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie – naszej Katedry Wawelskiej- liturgiczne święto.

2. W tym tygodniu I czwartek miesiąca – dzień modlitwy za powołanych, naszych kleryków i o nowe powołania. I piątek miesiąca – do chorych ks. Kamil pójdzie od 9.00, spowiadać będziemy od 17.00. Msza św. Wynagradzająca Najśw. Sercu Pana Jezusa ze Strażą Honorową o 18.00. I sobota miesiąca- do chorych kapłani udadzą się od 9.00, o 16.45 czuwanie wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi w duchu objawień fatimskich razem z Rycerstwem Niepokalanej.

3. We wtorek ostatnie nabożeństwo czerwcowe o 17.30. „Maraton modlitewny” i Suplikacje o zaprzestanie epidemii codziennie od środy o 17.40.

4. Dziękujemy wszystkim którzy przyczynili się do pięknego i godnego przeżycia uroczystości przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Za przygotowanie młodzieży ks. Kamilowi, świeckim animatorom za prowadzenie spotkań w małych grupach.

5. Uniwersytet Papieski zachęca młodych do podjęcia studiów na tej uczelni. Centrum Medyczne MEDIKAMA zachęca do skorzystania z bezpłatnych badań profilaktycznych. Bliższe informacje są w gablotach.

6. Ks. arcybiskup Marek Jędraszewski prosi o zbiórkę dla poszkodowanych w wyniku gwałtownych zalań i powodzi w naszej archidiecezji. Ofiary na ten cel można złożyć do skarbon św. Józefa i św. Antoniego oraz przy ołtarzu Matki Bożej, od dziś do przyszłej niedzieli włącznie. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii. Zachęcamy do czytania prasy religijnej dostępnej z tyłu kościoła.

7. Na stolikach przy wyjściach z kościoła jest do nabycia nasza parafialna gazeta „Brat”. W najnowszym numerze znajdziemy m.in relacje z uroczystości 40- lecia duszpasterzowania ks. prałata Jana Bielańskiego, rozważania o wierze, jak i dlaczego przyjmować Komunię św.” na rękę” i fotorelacje z wydarzeń w naszej parafii.

8. Wszystkim życzymy dobrych, zdrowych i bezpiecznych wakacji. Szczęść Boże!

9. Polećmy zmarłych w ostatnim czasie naszych parafian: Roland Wiesław Finda Kość.1A, Zofia Burnóg Dyw.46, Bogusław Marian Płodzień Kość.6, Stanisław Sobczyk Dyw 11, Kazimiera Stefańska Alb.25, Mieczysław Marian Sawicki Alb.24. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

10. Polećmy Bogu naszą Ojczyznę słowami modlitwy Sługi Bożego ks. Piotra Skargi:
Boże, Rządco i Panie narodów, z ręki i karności Twojej racz nas nie wypuszczać, a za przyczyną Najświętszej Panny, Królowej naszej, błogosław Ojczyźnie naszej, by Tobie zawsze wierna, chwałę przyniosła Imieniu Twemu a syny swe wiodła ku szczęśliwości. Wszechmogący wieczny Boże, spuść nam szeroką i głęboką miłość ku braciom i najmilszej Matce, Ojczyźnie naszej, byśmy jej i ludowi Twemu, swoich pożytków zapomniawszy, mogli służyć uczciwie. Ześlij Ducha Świętego na sługi Twoje, rządy kraju naszego sprawujące, by wedle woli Twojej ludem sobie powierzonym mądrze i sprawiedliwie zdołali kierować. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

 

Myśl św. Brata Alberta

Nie chcę pociechy ani nieba, pogardzam potępieniem. Chcę cierpieć z Ukochanym, Chrystusem się karmię. On we mnie żyje, nie mogę czynić ani chcieć inaczej niż On. Święty, Święty, Święty.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos