Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w czwartek wspomnienie św. Jana Chryzostoma biskupa i doktora Kościoła, w piątek Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w piątek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.

2. Ksiądz Arcybiskup Metropolita zaprasza rodziny na XXVI Pielgrzymkę Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej, która odbędzie się w przyszłą niedzielę 16 września. Rozpoczęcie o godz. 9.00 Drogą Krzyżową od kaplicy „u Piłata” na Dróżkach. Wyjazd osób zgłoszonych od kościoła o godz. 6.00 rano. Zapisy w kancelarii i zakrystii. Koszt przejazdu 20 zł. Serdecznie zapraszamy!

3. W przyszłą niedzielę o 16.00 msza św. o bł. Boże dla Róż Rodziców modlących się za swe dzieci, a po niej spotkanie w Sali nr 2.

4. Zgodnie z sugestiami duszpasterzy nastąpi zmiana mszy św. dla dzieci ze specjalnym dla nich kazaniem. Od przyszłej niedzieli dzieci wraz z rodzicami zapraszamy na mszę św. o godz. 11.00. W przyszłą niedzielę prosimy by dzieci przyniosły tornistry szkolne które im poświęcimy.

5. Informujemy także iż od przyszłego tygodnia będzie dodatkowy dyżur w kancelarii parafialnej w środy od 19.00-20.00. Zapraszamy!

6. Uprzejmie informujemy że Mecenas Pan Marcin Kościelniak udziela bezpłatnych porad prawnych w środy od 16.00 do 17.00 w salce obok kancelarii.

7. Zapraszamy dzieci do świetlicy parafialnej od poniedziałku do piątku od 15.00 do 17.00, oferujemy pomoc w nauce i podwieczorek. Jednocześnie prosimy emerytowanych nauczycieli i wolontariuszy o pomoc w nauce tych dzieci.

8. Osoby z naszej parafii, które chcą otrzymywać żywność unijną, powinny w najbliższym czasie zgłosić się do swoich MOPSÓW na osiedlu Teatralnym. Informujemy, że od października zostanie rozszerzony krąg potrzebujących. W dni powszednie zapraszamy potrzebujących po żywność z krótkim terminem do spożycia o godz. 13.30. Ks. Janowi serdecznie dziękujemy za prowadzenie Banku Żywności, oraz świetlicy dla dzieci. Wyrażamy wdzięczność za trud także Pani Ewie pracującej przy tych dziełach z wielkim poświęceniem. Bóg zapłać!

9. W przyszłą niedzielę ukaże się wrześniowy numer naszego parafialnego czasopisma „Brat”

10. Przeczytajmy w tym tygodniu artykuł z dobrej prasy katolickiej dostępnej z tyłu kościoła.

11. Polećmy Bogu zmarłych tego tygodnia: Zbigniewa Dunka Oś. Albertyńskie 24, oraz Krzysztofa Nowaka Albertyńskie 26. Wieczny odpoczynek...

Myśl św. Brata Alberta

Jaka modlitwa taka doskonałość, jaka modlitwa taki cały dzień. Na darmo usiłujemy postąpić przez inne środki, inne praktyki, inną drogą. Modlitwa jest warunkiem nawracania dusz. Bez modlitwy nie uda się wytrwać w powołaniu.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

367207
Dzisiaj: 128
Wczoraj: 307
Ten miesiąc: 10,807