Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. Liturgia tego tygodnia nam przynosi: w poniedziałek wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej dziewicy, w środę wspomnienie św. Jana z Dukli prezbitera, w sobotę Święto św. Benedykta Opata patrona Europy.

2. „Maraton modlitewny” w intencji Ojczyzny w setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II zgodnie z prośbą Księdza Arcybiskupa i Suplikacje o zaprzestanie epidemii codziennie o 17.40.

3. Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski prosi o zbiórkę dla poszkodowanych w wyniku gwałtownych zalań i powodzi w naszej archidiecezji. Ofiary na ten cel można złożyć do skarbon św. Józefa i św. Antoniego oraz przy ołtarzu Matki Bożej jeszcze dziś. Można to uczynić także przez stronę internetową z dopiskiem „powódź”. Zebrane ofiary przekażemy do diecezjalnej Caritas.

4. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii. Można to także uczynić przez wpłaty online na stronie internetowej naszej parafii.

5. Zachęcamy do lektury prasy religijnej dostępnej z tyłu kościoła.

6. W zakrystii jest możliwość zakupu płyty DVD z uroczystości Sakramentu Bierzmowania w cenie 35 złotych.

7. Organizowana jest zbiórka złomu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt AGD i RTV) z których dochód jest przekazywany na pomoc misjonarzom pracującym w najbiedniejszych krajach świata takich jak Zambia, Kamerun, Kenia oraz Tanzania. Zbiórka będzie miała miejsce w dniu 22 lipca od 8.00-12.00 przed głównym wejściem do domu parafialnego. Gorąco zachęcamy aby oddać niepotrzebny sprzęt a tym samym wspomóc misje.
Informacje dokładne są w gablotach.

8. Polećmy zmarłych w ostatnim czasie naszych parafian: Władysław Lach II Pułku 26, Helena Bębenek Kość.6, Jarosław Ptak, Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Myśl św. Brata Alberta

Im więcej kto opuszczony, z tym większą miłością służyć mu trzeba, bo samego Pana Jezusa zbolałego w osobie tego ubogiego ratujemy.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

352361
Dzisiaj: 80
Wczoraj: 158
Ten miesiąc: 5,705