Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. Liturgia tego tygodnia: w środę wspomnienie św. Marty, w piątek wspomnienie św. Ignacego z Loyoli- prezbitera, w sobotę wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego biskupa i doktora Kościoła. W przyszłą niedzielę w naszym kościele i we wszystkich kościołach parafialnych można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Jest to odpust wyproszony dla całego Kościoła przez św. Franciszka z Asyżu nazywany „Porcjunkula” ku czci Matki Bożej Anielskiej.

2. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Czuwanie fatimskie o godz.16.45 wraz z Rycerstwem Niepokalanej i msza św. o 18.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy wynagradzającej.

3. Ks. proboszcz pójdzie do chorych w najbliższą I sobotę od godz. 9.00.

4. Dziś swoje imieniny obchodzi ks. Mirosław Niewiedział. Solenizantowi składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia i opieki Matki Bożej i św. Patrona. Szczęść Boże!

5. Dziś przed kościołem Stowarzyszenie Charytatywne „Dobrosław” będzie kwestować na leczenie ciężko chorej MILENKI, która cierpi na nowotwór kości miednicy i wymaga bardzo kosztownego leczenia i rehabilitacji. Kto może niech wesprze. Ofiarodawcom „Bóg zapłać!

6. „Maraton modlitewny” i Suplikacje o zaprzestanie epidemii codziennie o 17.40.

7. Prośby i intencje na mszę św. wspólną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy można składać do skarbony przed jej obrazem. Mszę św. odprawiamy w każdą środę o 18.00.

8. Korzystajmy z lektury dobrej prasy katolickiej. Z tyłu kościoła dostępny jest „Gość Niedzielny” i tygodnik „Niedziela”.

9. Dziękujemy wszystkim za zbiórkę złomu elektrycznego i elektronicznego z której dochód jest przekazywany na pomoc misjonarzom. Bóg zapłać!

10. Uprzejmie przypominamy iż w kościele wszystkich uczestników nabożeństw obowiązuje zasłanianie ust i nosa. Pragniemy także przypomnieć osobom przyjmującym Komunię św. „na rękę” iż czynimy to kładąc lewą dłoń na prawą, i odchodząc krok na bok w obecności kapłana spożywamy Ciało Pańskie. Nie odnosimy hostii do ławki itp. Ale spożywamy w obecności szafarza. Osoby przyjmujące „do ust” prosimy by ustawiały się przy stopniu komunijnym klęcząc lub stojąc i poczekały aż ksiądz przyjdzie po udzieleniu najpierw „na rękę”. Bóg zapłać za wyrozumiałość i naszą wspólną troskę o siebie nawzajem.

11. Polećmy zmarłych w ostatnim czasie naszych parafian: Tomasz Łukasz Kowalczyk 2 Pułku 19, Franciszek Gackowiec Dyw.11, Ireneusz Polański Alb.29, Halina Kolanoś Kość.11, Mieczysław Haraf Alb. 34. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Myśl św. Brata Alberta

Powinno się być dobrym jak chleb; powinno się być jak chleb, który dla wszystkich leży na stole, z którego każdy może kęs dla siebie ukroić i nakarmić się, jeśli jest głodny.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

392992
Dzisiaj: 15
Wczoraj: 174
Ten miesiąc: 6,191