Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. Liturgia tego tygodnia: w środę wspomnienie św. Marty, w piątek wspomnienie św. Ignacego z Loyoli- prezbitera, w sobotę wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego biskupa i doktora Kościoła. W przyszłą niedzielę w naszym kościele i we wszystkich kościołach parafialnych można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Jest to odpust wyproszony dla całego Kościoła przez św. Franciszka z Asyżu nazywany „Porcjunkula” ku czci Matki Bożej Anielskiej.

2. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Czuwanie fatimskie o godz.16.45 wraz z Rycerstwem Niepokalanej i msza św. o 18.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy wynagradzającej.

3. Ks. proboszcz pójdzie do chorych w najbliższą I sobotę od godz. 9.00.

4. Dziś swoje imieniny obchodzi ks. Mirosław Niewiedział. Solenizantowi składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia i opieki Matki Bożej i św. Patrona. Szczęść Boże!

5. Dziś przed kościołem Stowarzyszenie Charytatywne „Dobrosław” będzie kwestować na leczenie ciężko chorej MILENKI, która cierpi na nowotwór kości miednicy i wymaga bardzo kosztownego leczenia i rehabilitacji. Kto może niech wesprze. Ofiarodawcom „Bóg zapłać!

6. „Maraton modlitewny” i Suplikacje o zaprzestanie epidemii codziennie o 17.40.

7. Prośby i intencje na mszę św. wspólną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy można składać do skarbony przed jej obrazem. Mszę św. odprawiamy w każdą środę o 18.00.

8. Korzystajmy z lektury dobrej prasy katolickiej. Z tyłu kościoła dostępny jest „Gość Niedzielny” i tygodnik „Niedziela”.

9. Dziękujemy wszystkim za zbiórkę złomu elektrycznego i elektronicznego z której dochód jest przekazywany na pomoc misjonarzom. Bóg zapłać!

10. Uprzejmie przypominamy iż w kościele wszystkich uczestników nabożeństw obowiązuje zasłanianie ust i nosa. Pragniemy także przypomnieć osobom przyjmującym Komunię św. „na rękę” iż czynimy to kładąc lewą dłoń na prawą, i odchodząc krok na bok w obecności kapłana spożywamy Ciało Pańskie. Nie odnosimy hostii do ławki itp. Ale spożywamy w obecności szafarza. Osoby przyjmujące „do ust” prosimy by ustawiały się przy stopniu komunijnym klęcząc lub stojąc i poczekały aż ksiądz przyjdzie po udzieleniu najpierw „na rękę”. Bóg zapłać za wyrozumiałość i naszą wspólną troskę o siebie nawzajem.

11. Polećmy zmarłych w ostatnim czasie naszych parafian: Tomasz Łukasz Kowalczyk 2 Pułku 19, Franciszek Gackowiec Dyw.11, Ireneusz Polański Alb.29, Halina Kolanoś Kość.11, Mieczysław Haraf Alb. 34. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos