Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek Święto św. Stanisława Kostki – zakonnika Patrona Polski i polskiej młodzieży. W czwartek wspomnienie św. męczenników Andrzeja Kim Teagon prezbitera i Pawła Chong Hasang oraz Towarzyszy, w piątek Święto św. Mateusza apostoła i ewangelisty, w sobotę wspomnienie bł. Bernardyny Jabłońskiej dziewicy.

2. Ksiądz Arcybiskup Metropolita Marek Jędraszewski odwołał z naszej parafii ks. Mieczysława Sitko – penitencjarza. Księdzu Mieczysławowi serdecznie dziękujemy za posługę w naszej parafii. Podziękujemy wspólnie za jego pracę szczególnie w konfesjonale, w czasie mszy św. o 18.00 w najbliższy wtorek. Ks. Mieczysławowi życzymy zdrowia oraz opieki Matki Najświętszej na dalsze kapłańskie życie.

3. Także we wtorek na msze św. o 18.00 zapraszamy lektorów, ministrantów oraz Oazę Dzieci Bożych na inaugurację nowego roku ich formacji i posługi przy ołtarzu.

4. Jutro jesteśmy jako parafia zaproszeni na odpust ku czci św. Krzyża w Sanktuarium Krzyża św. w Mogile. Msza św. z udziałem parafii naszego dekanatu o godz. 18.00 Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. Wspólnota Odnowy w Duchu św. zaprasza na mszę św. wotywną o Duchu Świętym w poniedziałek o godz. 18.00. Po mszy św. krótkie uwielbienia Pana Jezusa w Najświętszym. Sakramencie i okazja do modlitwy wstawienniczej. Serdecznie zapraszamy!

6. Akcja Katolicka zaprasza na comiesięczną mszę św. do kaplicy Matki Bożej w dniu 19 września w piątek o godz. 19.00 a po niej na spotkanie w auli parafialnej.

7. Informujemy także iż dodatkowy dyżur w kancelarii parafialnej będzie w środy po mszy św. wieczornej, czyli od godziny ok. 18.30-20.00. Zapraszamy!

8. Informujemy także iż od I niedzieli października msza św. wieczorna która do tej pory była o godz. 20.00 w czasie wakacyjnym, a w ciągu roku o 19.00 będzie odprawiana o godz. 19.15 i tak zostanie przez cały rok.

9. Msza św. dla rodziców i dzieci w każdą niedziele o godz. 11.00. Zapraszamy rodziców z dziećmi na tę Eucharystię.

10. Szkoła Podstawowa nr 2 na Oś. Kalinowym zaprasza na „Festyn dla Alana” ciężko chorego chłopca potrzebującego pomocy. Festyn odbędzie się w dniu 22 września od 11.00 do 15.00. Więcej informacji w gablocie parafialnej.

11. Dziś do nabycia wrześniowy numer naszego parafialnego czasopisma „Brat”

12. Niech dobry artykuł z prasy katolickiej dostępnej w naszym kościele pomoże nam w kształtowaniu naszej wiary i w codziennym życiu.

13. Polećmy Bogu zmarłych tego tygodnia: + Zofię Wędzony Dyw. 14, + Marię Pietrzak Dyw. 48, + Adama Krzywdziak 2 Pułku 9. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Myśl św. Brata Alberta

Kościół to sukcesja nieprzerwana świętych: ludzi, czynów i zasad, która łączy w jedną całość mnóstwo ludzi, którzy żyli na świecie od dawna i żyją, niektórzy są w niebie i w czyśćcu, inni na ziemi, a wszyscy są złączeni w jednym duchu, wspomagają się wzajemnie i ze sobą komunikują. To jest Kościół katolicki, święte ciało, choć w nim dużo członków chorych albo umarłych.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

326396
Dzisiaj: 47
Wczoraj: 355