Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. Liturgia Kościoła tego tygodnia przynosi nam: jutro Święto św. Wawrzyńca diakona i męczennika, we wtorek wspomnienie św. Klary dziewicy, w czwartek Święto Najśw. Maryi Panny Kalwaryjskiej, w piątek wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego – prezbitera i męczennika.

2. W czwartek nabożeństwo fatimskie. O 17.00 różaniec fatimski, o 18.00 msza św. z kazaniem fatimskim a po niej procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Zabierzmy świece.

3. W sobotę Uroczystość Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny – święto obowiązujące. Msze św. w porządku niedzielnym. Po każdej mszy św. poświęcimy bukiety ziół, kwiatów i owoców na pamiątkę Matki Bożej jako najpiękniejszego kwiatu i owocu ziemi.

4. Zachowajmy w tym miesiącu trzeźwość i abstynencję od alkoholu jako wyraz naszej wdzięczności za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny.

5. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy w Kościele w Polsce Dzień Modlitwy i Solidarności z mieszkańcami Bejrutu i całego Libanu którzy bardzo ucierpieli wskutek tragicznego wybuchu. Już od dziś do skarbon św. Józefa i św. Antoniego, oraz przy kaplicy adoracji będzie można złożyć ofiarę na pomoc którą organizuje Caritas Polska. Serdeczne Bóg zapłać za wrażliwe serca na los naszych braci i sióstr w Libanie – ojczyźnie św. Szarbela.

6. „Maraton modlitewny” i Suplikacje o zaprzestanie epidemii codziennie o 17.40. Zapraszamy do wspólnej modlitwy jednocześnie przypominamy o zachowaniu przepisów sanitarnych podczas udziału w nabożeństwach.

7. Korzystajmy z lektury dobrej prasy katolickiej. Gazety katolickie są dostępne z tyłu kościoła.

8. W najbliższe niedziele ofiary na tacę przeznaczamy na zamontowanie w kościele elektrycznych nagrzewnic. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy za wszelką ofiarność na potrzeby parafialne. Bóg zapłać!

9. Polećmy zmarłych w ostatnim czasie naszych parafian: Stanisław Józef Sabak Alb.28, Irena Młodzik Dyw. 48, Joanna Stugiewicz –Małecka Kość. 6. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Myśl św. Brata Alberta

Patrzę na Jezusa w Jego Eucharystii: czyż Jego miłość mogłaby obmyśleć jeszcze coś piękniejszego? Skoro jest Chlebem i my bądźmy chlebem. Skąpy jest ten, kto nie jest jak On. Dawajmy siebie samych.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

393003
Dzisiaj: 26
Wczoraj: 174
Ten miesiąc: 6,202